23-07-2016

Piknik Parafialny

Przypominamy o organizowanym przez wolontariuszy oraz Rodziny przyjmujące gości z Hongkongu pikniku parafialnym, który odbędzie się w niedzielę 24 lipca o godz. 18.00 na terenie Ośrodka w Helenowie. Będzie to okazja do poznania naszych gości i spędzenia z nimi czasu. W programie prezentacja chińskiej grupy i atrakcje przez nich przygotowane, wspólne gry i zabawy, grill. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
17-07-2016

Próba śpiewu

W najbliższy poniedziałek, 18 lipca o godz. 19:00, w kościele, zapraszamy na PRÓBĘ ŚPIEWU - będziemy ćwiczyć angielskojęzyczne utwory na przyjazd naszych zagranicznych gości.

Rozśpiewane Międzylesie powita Honkong!
24-01-2016

Spotkanie dla wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży

Spotkanie dla wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży odbędzie się we czwartek 28.01, w sali koło zakrystii, po Mszy św. wieczornej, ok. g. 18.45. Można dalej dołączyć do tej grupy!
Poszukujemy grafika, który chciałby pomóc w przygotowaniu tego wydarzenia. Zainteresowanych prosimy o kontakt z koordynatorką Agnieszką Majcher lub najlepiej o przyjście na spotkanie.
24-01-2016

Spotkanie dla zainteresowanych wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa

Spotkanie dla wszystkich zainteresowanych wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w terminie 25 lipca - 1 sierpnia (całość) lub 29 lipca - 1 sierpnia (opcja weekendowa, w tym spotkanie z papieżem) odbędzie się w niedzielę, 31.01 po Mszy Św. wieczornej, czyli ok. 19:00 w sali nad zakrystią.
Na wyjazd mogą jechać osoby między 18 a 35 rokiem życia. Młodsi uczestnicy muszą posiadać dorosłego opiekuna – więcej informacji na spotkaniu i u Agnieszki Majcher.
04-12-2015

Darowizna na Światowe Dni Młodzieży

Parafia Rzymskokatolicka Imienia NMP
ul. Bursztynowa 16, 04-749 Warszawa
Bank Pekao S.A.
z dopiskiem "Darowizna na Światowe Dni Młodzieży"
22-11-2015

Spotkanie przygotowujące Światowe Dni Młodzieży

Spotkanie przygotowujące Światowe Dni Młodzieży odbędzie się w środę 25 listopada o godz. 20.00 w Sali nad Zakrystią. Zapraszamy Młodzież i wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomóc w organizacji tego wydarzenia w naszej parafii.
15-11-2015

Akcja promująca „Światowe Dni Młodzieży”

W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii ma miejsce akcja promująca „Światowe Dni Młodzieży”, które odbędą się w Polsce w przyszłym roku. Akcja promocyjna jest związana z dystrybucją okolicznościowych gadżetów, które pomogą nam w zdobyciu funduszy potrzebnych na przyjęcie pielgrzymów w naszej parafii oraz udzieleniu wszystkim zainteresowanym szczegółowych informacji związanych z tym wydarzeniem. Zachęcamy szczególnie do nabycia okolicznościowych CEGIEŁEK.

Więcej informacji na fanpage'u „Światowych Dni Młodzieży”:

30-07-2015

Pielgrzymujące po Polsce symbole Światowych Dni Młodzieży

15 sierpnia, w rejonie, w którym znajduje się nasza parafia, będziemy gościć pielgrzymujące po Polsce symbole Światowych Dni Młodzieży. Uroczystości z tym związane odbędą się w parafii Dobrego Pasterza w Miedzeszynie.
Uroczystość rozpocznie się o godzinie 19:00, w programie przewidziana jest Msza Św., koncert uwielbienia oraz nocne czuwanie, podczas którego za poszczególne godziny odpowiedzialne są różne parafie. Adoracja Najświętszego Sakramentu naszej parafii wyznaczona jest między godziną 5:00 a 6:00 rano.
Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, szczególnie młodzież, do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
11-05-2015

Światowe Dni Młodzieży w naszej parafii

Za rok w Polsce odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Składają się z dwóch etapów: pierwszy to tzw. „dni w parafiach”, drugi to wydarzenia centralne w Krakowie, gdzie odbędzie się też spotkanie z papieżem. Dni w diecezjach odbędą się w dniach 20-25 lipca 2016 roku, zaś w Krakowie: 26-31 lipca 2016 roku. Naszą szczególną uwagę skupiają dni w diecezjach. Do samej tylko diecezji warszawsko-praskiej przyjedzie 10 tysięcy osób. My, jako Międzylesie, będziemy gościć 100 osób z zagranicy. Celem tego czasu jest to, aby młodzi z całego świata mogli trochę poznać nasz kraj, Polaków, polską kulturę  polski Kościół. Jest to bardzo duża inicjatywa, wiec będzie wymagała też wiele pracy; już dzisiaj prosimy Państwa o przemyślenie formy zaangażowania w nasze dni parafialne. Będzie potrzeba wielu osób do rozmaitych zajęć, takich jak sprawy zakwaterowania, wyżywienia, tłumaczeń, kontaktu ze środkami masowego przekazu, posługi medycznej, współpracy z samorządem, organizacji sponsorów, zorganizowania programu kulturalno-turystycznego, zapewnienie zaplecza medycznego.
Bardzo ważnym elementem dni w parafiach jest goszczenie pielgrzymów w naszych domach, prosimy o zastanowienie się, czy zechcą Państwo przyjąć pielgrzymujących młodych.
Przygotowania w naszej parafii rozpoczną się we wrześniu. Parafialnym koordynatorem ŚDM jest Agnieszka Majcher (agmajcher@gmail.com, fb, 509 438 642)
Copyright 2015, All Rights Reserved.