Ogłoszenia

14 kwietnia 2024

Trzecia Niedziela Wielkanocyo

 1. Zapraszamy dziś na Modlitwę Uwielbienia po wieczornej Mszy św.
 2. W dzisiejszą niedzielę o godz. 12.30 na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się Narodowy Marsz Życia. Marsz poprzedzi Msza św. o godz. 11.00 w intencji ochrony życia w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jana Chrzciciela na Starówce oraz w Bazylice Katedralnej pw. św. Floriana Męczennika i św. Michała Archanioła na Warszawskiej Pradze. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym Marszu.
 3. W najbliższe wakacje, 29 lipca 2024r., odbędzie się w Rzymie „spotkanie ministrantów z całego świata z papieżem”. Dziewięciu najgorliwszych naszych ministrantów wraz z ks. Albertem wybierają się na to uroczyste spotkanie. W ramach organizacyjnego przygotowania do tego wyjazdu, za tydzień w niedzielę 21 kwietnia po Mszach św. ministranci będą rozprowadzać ciasto „własnej roboty” a zebrane przy tej okazji dobrowolne ofiary pomogą w sfinansowaniu wyjazdu.
 4. Polecamy lekturę naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
7 kwietnia 2024

Druga Niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego

 1. Przypominamy, że w dzisiejszą Niedzielę zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. w Godzinie Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 z intencjami zbiorowymi (intencje możemy zamówić w zakrystii kościoła).
 2. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum.
 3. Jak już wcześniej informowaliśmy, nie ma dziś spotkania Kółek Różańcowych. Rodzinę Różańcową zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00.
 4. W poniedziałek 8 kwietnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. w naszej świątyni o godz. 7.00 i 18.00.
 5. Zapraszamy w najbliższą niedzielę 14 kwietnia na Modlitwę Uwielbienia po wieczornej Mszy św.
 6. Polecamy lekturę naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
31 marca 2024

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości Triduum Paschalnego: Osobom, które pomogły przygotować dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Wszystkim, którzy przygotowali Liturgię Triduum Paschalnego i Rezurekcji: Asyście liturgicznej, Scholi i Zespołowi muzycznemu. Bóg zapłać!
 2. Słowa podziękowania składamy Paniom i Panom z Kółek Różańcowych za przygotowanie i rozprowadzenie palemek w Niedzielę Palmową a także tym, którzy zechcieli palemki nabyć.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych jak w każdą Niedzielę.
 4. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy codziennie o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 5. Najbliższy piątek 5 kwietnia to I Piątek Miesiąca. Spowiedź przed Mszą poranną i wieczorną. Tego dnia odwiedzimy chorych naszej parafii z posługą sakramentalną. Z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, tego dnia można spożywać pokarmy mięsne.
 6. W najbliższą niedzielę 7 kwietnia (Niedziela Miłosierdzia Bożego) odprawimy dodatkową Mszę św. w Godzinie Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 z intencjami zbiorowymi.
 7. Z racji Mszy św. o godz. 15.00 nie będzie spotkania Kółek Różańcowych w I Niedzielę Miesiąca. Rodzinę Różańcową zapraszamy na Mszę św. w Godzinie Miłosierdzia Bożego.
 8. Taca z Niedzieli Miłosierdzia Bożego będzie przeznaczona na dzieła charytatywne Caritas w naszej Diecezji.
 9. Wszystkim naszym Parafianom, oraz gościom, którzy zawitali do naszej parafii składamy najlepsze życzenia wielkanocne. Niech Chrystus Zmartwychwstały wszystkim nam błogosławi!
24 marca 2024

Niedziela Palmowa - Niedziela Męki Pańskiej

 1. Zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z nauką Pasyjną odprawiane dziś w naszej świątyni o godz. 17.00.
 2. Niedzielą Palmową wkraczamy w obchody Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy do przeżywania tego czasu uczestnicząc w Misterium Paschalnym w naszym kościele.
 3. Nabożeństwa w Wielkim Tygodniu:
  - Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej, godz. 18.00.
  - Wielki Pątek – Liturgia Męki Pańskiej, godz. 18.00 (ofiary na tacę z tego dnia przeznaczone są na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie).
  - Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej, godz. 19.00.
  - Niedziela Zmartwychwstania – Rezurekcja z procesją, którą rozpoczynany w kaplicy Sióstr przy ul. Paprociowej (godz. 6.00).
 4. Adoracja w Ciemnicy (w Wielki Piątek) oraz przy Grobie Pańskim (w Wielką Sobotę) od godz. 8.00.
 5. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 16.00. Błogosławieństwo pokarmów będzie się odbywało co 20 minut (czyli 9.00, 9.20, 9.40, 10.00, itd.) na zewnątrz kościoła na terenie parkingu przykościelnego (parking będzie wyłączony z użytkowania przez pojazdy).
 6. Przy okazji błogosławieństwa pokarmów, będzie można zaopatrzyć się w wodę święconą (składane ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki).
 7. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy codziennie o godz. 15.00 na wspólne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego.
 8. Przypominamy, że w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę nie ma w naszym kościele Mszy św. o godz. 7.00. W te dni zapraszamy rano na modlitwę w Ciemnicy (Wielki Piątek) i przy Grobie Pana Jezusa (Wielka Sobota) od godz. 8.00.
 9. Informujemy, że w Niedzielę Zmartwychwstania nie ma Mszy o godz. 7.00 (pozostałe Msze wg porządku niedzielnego). W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych jak w każdą Niedzielę.
 10. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego (7 kwietnia) w naszym kościele zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. z intencjami zbiorowymi o godz. 15.00 (w Godzinie Miłosierdzia). Intencje można zamawiać w zakrystii kościoła.
 11. Kancelaria w Wielkim Tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek (16.30-17.30) i środę (8.00-9.00). W Wielki Czwartek nie przewidujemy dyżuru w kancelarii.
 12. W Wielki Wtorek 26 marca jest przewidziany wieczorny dyżur w konfesjonale. Spowiadać będziemy od godz. 18.00 do godz. 21.00. Jednocześnie informujemy, że nie przewidujemy dyżuru w konfesjonale w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę. Prosimy wykorzystać czas na spowiedź do Wielkiej Środy (włącznie).
 13. Zachęcamy do nabywania naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
17 marca 2024

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o godz. 17.00.
 2. We wtorek 19 marca wspominamy w liturgii Kościoła św. Józefa. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.
 3. W piątek 22 marca przejdziemy Drogą Krzyżową ulicami Międzylesia. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00. Po Mszy św. około godz. 19.00 wyruszymy ulicą Bursztynową w kierunku Szpitala Specjalistycznego. Następnie ulicą Pożaryskiego i Żegańską wrócimy do kościoła. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej dla Dzieci o godz. 17.15.
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie Palm na wszystkich Mszach Św. Przypominamy, że w Niedzielę Palmową przed kościołem będzie można nabyć palmy wykonane przez naszych parafian. Dochód będzie przeznaczony na cele parafialne.
 5. Informujemy, że kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna w ograniczonym zakresie. Dlatego prosimy o wcześniejsze załatwianie wszelkich spraw kancelaryjnych.
 6. Cieszymy się z licznego uczestnictwa naszych (i nie tylko naszych) parafian w nocnej-ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która odbyła się w miniony piątek (uczestniczyło około 200 osób). Przeszliśmy trasę z kościoła-sanktuarium w Powsinie do naszego kościoła parafialnego. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i przeżycia duchowe. Dziękujemy Panu Mirkowi KOZAKOWI za pomoc w zorganizowaniu transportu wszystkich uczestników wydarzenia do Powsina. Wyrazy podziękowania składamy również Policji z naszej Dzielnicy za profesjonalne zabezpieczenie przejścia całej trasy. Bóg zapłać!
 7. Od najbliższej soboty 23 marca będziemy przyjmować intencje Mszy św. na II półrocze 2024 r. (od lipca do grudnia). Wszystkich chętnych zapraszamy do zakrystii kościoła (dyżur w godzinach 15.00 - 17.00).
 8. Zachęcamy do nabywania naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
10 marca 2024

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Zapraszamy dziś na Modlitwę Uwielbienia po wieczornej Mszy św.
 2. W piątek 15 marca ruszamy w Nocną Drogę Krzyżową z Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie do naszego kościoła w Międzylesiu (dystans około 18 km). Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 w Sanktuarium w Powsinie. Po Mszy św. wyruszymy do naszego kościoła parafialnego. Ks. Proboszcz zapewnia darmowy przejazd autokarowy do Powsina. Osoby, które chciałyby z niego skorzystać prosimy o zgłoszenie się do księży w zakrystii, lub kancelarii (zgłoszenie można również przesłać na adres e-mailowy parafii). Zapisy przyjmujemy do środy 13 marca (włącznie). Wszystkich, którzy zadeklarowali chęć skorzystania z naszego transportu prosimy o przybycie w piątek na godz. 16.45 (autokary będą podstawione przed skrzyżowaniem z ul. Bursztynową na wysokości bloku Żegańska 29). Wyjazd punktualnie o godz. 17.00. Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące tego wydarzenia znajdziemy w gablocie przed kościołem lub na stronie internetowej parafii. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego jest wystawiona skrzyneczka do której można składać intencje spisane na karteczkach, które będą „przedstawione” Matce Bożej w Powsinie. W tych wszystkich intencjach ks. Proboszcz będzie sprawował Mszę św. i będą również niesione w czasie Nocnej Drogi Krzyżowej. Prosimy nie składać do skrzynki ofiar, tylko wypisane intencje.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Międzylesia odbędzie się 22 marca po wieczornej Mszy św. Przypominamy, że tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17.15.
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Wielkopostnych w naszym kościele: Nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane w piątki: 17.15 dla Dzieci i Ich Rodziców, po wieczornej Mszy św. (około 18.45) dla Dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną jest sprawowane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00
 5. Są jeszcze wolne intencje mszalne w marcu. Zainteresowanych zamówieniem Mszy św. zapraszamy do zakrystii lub do kancelarii w godzinach urzędowania.
 6. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
03 marca 2024

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Przypominamy, że nie ma dziś spotkania Kółek Różańcowych. Zapraszamy Członków Żywego Różańca do uczestnictwa w Gorzkich Żalach z nauką pasyjną o godz. 17.00.
 2. Najbliższy piątek 8 marca to Dzień Kobiet. Zapraszamy wszystkie Panie na Mszę św. o godz. 18.00, w czasie której będziemy modlić się o potrzebne dla Was łaski do pięknego i świętego życia.
 3. W najbliższą niedzielę 10 marca po wieczornej Mszy św. Modlitwa Uwielbienia.
 4. W piątek 15 marca pragniemy przejść Nocną Drogę Krzyżową z Sanktuarium Matki Bożej Tęskniącej w Powsinie do naszego kościoła w Międzylesiu (dystans około 18 km). Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 w Sanktuarium w Powsinie. Po Mszy św. wyruszymy do naszego kościoła parafialnego. Ks. Proboszcz zapewnia darmowy przejazd autokarowy do Powsina. Osoby, które chciałyby z niego skorzystać prosimy o zgłoszenie się do księży w zakrystii, lub kancelarii (zgłoszenie można również przesłać na adres e-mailowy parafii).
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Międzylesia odbędzie się 22 marca po wieczornej Mszy św. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci.
 6. Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Wielkopostnych w naszym kościele: Nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane w piątki: 17.15 dla Dzieci i Ich Rodziców, po wieczornej Mszy św. (około 18.45) dla Dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną jest sprawowane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00
 7. Jest jeszcze wiele wolnych intencji mszalnych w marcu. Zainteresowanych zamówieniem Mszy św. zapraszamy do zakrystii lub do kancelarii w godzinach urzędowania.
 8. Polecamy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
25 lutego 2024

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Szczegółowy program ćwiczeń rekolekcyjnych znajdziemy w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do uczestnictwa w tych ćwiczeniach duchowych.
 2. Dziś po Mszach będą zbierane ofiary do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.
 3. Ze względu na trwające w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, kancelaria parafialna w najbliższy poniedziałek 26 lutego będzie czynna od godz. 16.00 do 16.30.
 4. Najbliższy piątek 1 marca to I Piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą poranną i wieczorną. Tego dnia odwiedzimy chorych naszej parafii z posługą sakramentalną.
 5. Ze względu na Nabożeństwo Pasyjne, nie będzie spotkania Kółek Różańcowych w najbliższą niedzielę 3 marca. Zapraszamy Członków Żywego Różańca do uczestnictwa w Gorzkich Żalach z nauką pasyjną o godz. 17.00.
 6. Przypominamy o Nabożeństwach Wielkopostnych w naszym kościele: Nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane w piątki: 17.15 dla Dzieci i Ich Rodziców, po wieczornej Mszy św. (około 18.45) dla Dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną jest sprawowane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00
 7. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.



  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE (PARAFIALNE) w Par. Imienia NMP w Warszawie Międzylesiu

  25-27 lutego 2024 r. Rekolekcjonista: ks. Przemysław MACIOS



  PLAN REKOLEKCJI

  Niedziela 25 lutego 2024 r.:

  • Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach: 7.00. 8.30, 10.00, 11.30 (dla dzieci), 13.00, 17.00 (Gorzkie Żale), 18.00

  Poniedziałek 26 lutego 2024 r.:

  • Godz. 7.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
  • Godz. 10.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
  • Godz. 17.00 – Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • Godz. 18.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży i dorosłych
  • Godz. 19.30 – Msza św. z nauką dla dorosłych

  Wtorek 27 lutego 2024 r.:

  • Godz. 7.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
  • Godz. 10.00 – Msza św. z nauką dla dorosłych
  • Godz. 17.00 – Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu
  • Godz. 18.00 – Msza św. z nauką dla młodzieży i dorosłych
  • Godz. 19.30 – Msza św. z nauką dla dorosłych



  Spowiedź przed i w trakcie Mszy św. przez wszystkie dni rekolekcji
18 lutego 2024

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, które należą do tradycyjnych nabożeństw wielkopostnych. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym kościele w piątki: godz. 17.15 dla dzieci a po wieczornej Mszy św.(około 18.45) dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.
 2. Od niedzieli 25 lutego rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Przemysław MACIOS. Szczegółowy program ćwiczeń rekolekcyjnych znajdziemy w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.
 3. W najbliższą niedzielę 25 lutego będą zbierane ofiary do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.
 4. W związku z licznymi zapytaniami informujemy, że Droga Krzyżowa ulicami Międzylesia odbędzie się w piątek 22 marca (po wieczornej Mszy św.). Natomiast tych wszystkich, którzy w tym Wielkim Poście nastawiają się na większe wyzwania, zapraszamy na Ekstremalną, Nocną Drogę Krzyżową, w którą wyruszymy w piątek 15 marca. Szczegóły podamy w najbliższym czasie.
 5. Przypominamy o poniedziałkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu (od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św.).
 6. Dziękujemy za ofiary składane z przeznaczeniem na potrzeby naszego kościoła parafialnego. Bóg zapłać!
 7. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
11 lutego 2024

VI Niedziela Zwykła - Dzień Chorego

 1. Dzisiejsza Niedziela 11 lutego to wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i obchodzony w Kościele Światowy Dzień Chorego.
 2. Zapraszamy dziś na Mszę św. o godz. 15.00 (w Godzinie Miłosierdzia Bożego), podczas której będziemy modlić się za osoby chore i cierpiące. Udzielimy również osobom cierpiącym na dolegliwości fizyczne i duchowe Sakramentu Namaszczenia Chorych. Msza św. o godz. 15.00 będzie sprawowana w intencjach osób chorych i cierpiących (intencje przyjmujemy w zakrystii kościoła).
 3. Również dziś odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz chorych objętych opieką Caritas w naszej Diecezji.
 4. Zapraszamy dziś po wieczornej Mszy św. na Modlitwę Uwielbienia.
 5. Już po raz 14 w naszej parafii będziemy rozważać 24 godziny Męki Pana Jezusa przez cały okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową o godz. 7.00 będzie odprawiona Msza Św. w tej intencji. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem oraz w gazetce parafialnej.
 6. Najbliższa środa 14 lutego, to Środa Popielcowa. W tym dniu na znak rozpoczęcia przez nas pokuty, nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00, 18.00 i dodatkowo o godz. 19.30. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.
 7. Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali należą do tradycyjnych nabożeństw tego okresu liturgicznego. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym kościele w piątki: o godz. 17.15 dla dzieci a po wieczornej Mszy św.(około 18.45) dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.
 8. Już dziś zapraszamy na Rekolekcje Wielkopostne, które w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 25 lutego. Szczegóły podamy w najbliższym czasie.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
4 lutego 2024

V Niedziela Zwykła

 1. Spotkanie Kółek Różańcowych dziś o godz. 16.30 w naszej świątyni. Po spotkaniu konferencja, Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
 2. 10 lutego przypada 4 rocznica tragicznej śmierci naszych parafianek, które zginęły w wypadku w górach. Msza św. w int. Ś. P. Katarzyny JUCHNIEWICZ i Jej córek Wiktorii i Klary odbędzie się w naszym kościele w najbliższy sobotę 10 lutego o godz. 18.00.
 3. Niedziela 11 lutego to wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i obchodzony w Kościele Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy tego dnia na Mszę św. o godz. 15.00 (w Godzinie Miłosierdzia Bożego), podczas której będziemy modlić się za osoby chore i cierpiące. Udzielimy również osobom cierpiącym na dolegliwości fizyczne i duchowe Sakramentu Namaszczenia Chorych.
 4. W najbliższą niedzielę 11 lutego odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz chorych objętych opieką Caritas w naszej Diecezji.
 5. Zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia w niedzielę 11 lutego po wieczornej Mszy św.
 6. Już po raz 14 w naszej parafii będziemy rozważać 24 godziny Męki pana Jezusa przez cały okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową o godz. 7.00 będzie odprawiona Msza Św. w tej intencji. Więcej informacji znajdziemy na plakacie w gablocie przed kościołem oraz w gazetce parafialnej.
 7. Informujemy o powrocie do stałych godzin urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek i czwartek od 16.30 do 17.30 oraz środa od godz. 8.00 do 9.00.
 8. Wraca również do grafiku poniedziałkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu (od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św.).
 9. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Bardzo dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, życzliwość, gościnność oraz ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
28 stycznia 2024

IV Niedziela Zwykła

 1. W piątek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego (w naszej tradycji znane jako Święto Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Taca ze święta Ofiarowania Pańskiego jest przeznaczona na zakony klauzurowe.
 2. Wraz ze Świętem Matki Bożej Gromnicznej kończy się czas śpiewania kolęd. To również czas uprzątania choinek, ozdób świątecznych i Bożonarodzeniowych szopek.
 3. Piątek 2 lutego to także I piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą poranną i wieczorną. Tego dnia, jak w każdy I piątek, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 4. W sobotę 3 lutego wspominamy w liturgii św. Błażeja (patrona od chorób gardła). Na zakończenie Mszy św. porannej i wieczornej odbędzie się obrzęd specjalnego błogosławieństwa świecami.
 5. Zapraszamy Kółka Różańcowe na spotkanie w niedzielę 4 lutego na godz. 16.30 do naszej świątyni. Po spotkaniu Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
 6. W niedzielę 4 lutego o godz. 11.30 będzie sprawowana Msza św. w 18 rocznicę powstania Różańca Rodziców.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
 8. Kontynuujemy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską (kolędę). To ostatni tydzień kiedy realizujemy KOLĘDĘ wg. wcześniej ustalonego planu. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas z wizytą kolędową w swoich domach i mieszkaniach. Dziękujemy za życzliwość, poczęstunek i ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać!
 9. Ponieważ zbliża się koniec kolędy, dlatego prosimy osoby, które w wyznaczonym terminie nie mogły spotkać się z kapłanami (a mają takie życzenie) o zgłaszanie się do zakrystii lub przesłanie informacji drogą elektroniczną.
 10. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i środy w godz. 8.00–9.00 oraz w soboty w godz. 17.00-18.00.
 11. Brdzo dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas z wizytą kolędową w swoich domach i mieszkaniach. Dziękujemy za życzliwość, poczęstunek i ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać!

  Podajemy Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy czas:

  • 29 stycznia (pn) – bloki przy ul. Smardzewskiej 8 (B,C,D), domy przy Smardzewskiej i ul. Czeladnicza od strony Ośrodka w Helenowie (jeden kapłan); drugi ksiądz: ul. Czeladnicza (od strony Centrum Zdrowia Dziecka)

  • 30 stycznia (wt) – ul. Czarnołęcka (jeden kapłan) początek od strony kanałku; drugi ksiądz, ul. Obiegowa (początek od strony kanałku)

  • 31 stycznia (śr) – ul. Bursztynowa, Bławatków, Paprociowa, jeden kapłan, początek na ul. Bursztynowej od Szpitala w Międzylesiu; drugi ksiądz, ul. Bielszowicka (początek od strony kanałku)

  • 1 lutego (czw) – ul. Kociszewskich, Al. Dzieci Polskich, od strony Starek Miłosnej (po obu stronach); drugi ksiądz ul. Żegańska i Aleja Dzieci Polskich (od strony kościoła, po obu stronach)

  • 2 lutego (pt) – KOLĘDA OD GODZ. 19.00. Osiedle przy ul. Żegańskiej 38 (wszystkie bloki)

  • 3 lutego (so) – WIŚNIOWA GÓRA. Jeden kapłan rozpocznie na ul. Wisienki (od strony lasu) i ul. Mchów; drugi ksiądz odwiedzi parafian przy ul. Trzykrotki, Ślazowej, Perzowej, Bylicowej, Ostów

  Wizytę duszpasterską w zwykłe dni rozpoczynamy od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 9.00.


21 stycznia 2024

III Niedziela Zwykła

 1. Przypominamy, że od 2 stycznia trwa w naszej parafii Wizyta Duszpasterska (kolęda). W tym roku wizytę kolędową realizujemy w formule „NA ZAPROSZENIE”. Wszystkie zgłoszenia (zaproszenia), które do nas wpłynęły, pozwoliły nam na ustalenie planu kolędy. Plan Wizyty Duszpasterskiej znajdziemy w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.
 2. Na czas kolędy zostały zmienione dni i godziny otwarcia Kancelarii Parafialnej. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i środy w godz. 8.00–9.00 oraz w soboty w godz. 16.30-17.30.
 3. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas z wizytą kolędową w swoich domach i mieszkaniach. Dziękujemy za życzliwość, poczęstunek i ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać!

  Podajemy Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy czas:

  • 22 stycznia (pn) – (bloki) Żegańska 28, 28A, 30, 30A, 32 i 32A (jeden kapłan)
  • 23 stycznia (wt) – (bloki) Żegańska 29 i 31, Celestynowska 3, 3A i 3B (jeden kapłan)
  • 24 stycznia (śr) – ul. Turkusowa, Życzyńska i Wodyńska (jeden kapłan), początek od ul. Turkusowej; drugi ksiądz: ul. Hafciarska, Skowronkowa i dom na terenie Instytutu (początek na Hafciarskiej od strony ul. Pożaryskiego).
  • 25 stycznia (czw) – ul. Jelenia oraz blok przy Dzięcieliny 3 (jeden kapłan), początek na ul. Jelenia; drugi: blok przy ul. Dzięcieliny 5
  • 26 stycznia (pt) – ul. Kossakowskiego, domy przy ul. Dzięcieliny (jeden kapłan); drugi ksiądz (blok) przy ul. Dzięcieliny 15.
  • 27 stycznia (so) – (bloki) Żegańska 6 i 14 (jeden kapłan), drugi ksiądz: (Kaczy Dół), początek na ul. Konopnej a następnie Czatów, Daliowa, Jaskrów, Rosnąca, Kaczy Dół.
  • 29 stycznia (pn) – bloki przy ul. Smardzewskiej 8 (B,C,D), domy przy Smardzewskiej i ul. Czeladnicza od strony Ośrodka w Helenowie (jeden kapłan); drugi ksiądz: ul. Czeladnicza (od strony Centrum Zdrowia dziecka)

  Wizytę duszpasterską w zwykłe dni rozpoczynamy od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 9.00.


14 stycznia 2024

Druga Niedziela Zwykła

 1. Przypominamy, że na czas trwania kolędy są zawieszone poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 2. 2 stycznia rozpoczęliśmy Wizytę Duszpasterską (kolędę) w naszej parafii. Przypominamy, że w tym roku wizytę kolędową realizujemy w formule „NA ZAPROSZENIE”. Wszystkie zgłoszenia (zaproszenia), które do nas wpłynęły, pozwoliły nam na ustalenie planu kolędy. Plan Wizyty Duszpasterskiej znajdziemy w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.
 3. Przypominamy, że na czas kolędy zostały zmienione dni i godziny otwarcia Kancelarii Parafialnej. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i środy w godz. 8.00–9.00 oraz w soboty w godz. 16.30-17.30.
 4. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas z wizytą kolędową w swoich domach i mieszkaniach. Dziękujemy za życzliwość, poczęstunek i ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać!

  Podajemy Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy czas:

  • 15 stycznia (pn) – ul. Kożuchowska (domki), Kożuchowska 3 (blok), Kożuchowska 11 (blok), jeden kapłan (początek od ul. Patriotów); drugi kapłan: ul. Kożuchowska 7 i 7a (bloki), początek od bloku nr 7.

  • 16 stycznia (wt) – (bloki) Pożaryskiego 13, 15, 19 (jeden kapłan)

  • 17 stycznia (śr) – (bloki) Pożaryskiego 17 i 21 (jeden kapłan)

  • 18 stycznia (czw) – domy przy ul. Pożaryskiego oraz bloki 23 i 25 (jeden kapłan)

  • 19 stycznia (pt) – (bloki) Żegańska 22C, 24 i 24A (jeden kapłan)

  • 20 stycznia (so) – (bloki) Żegańska 24B, 24C, 24D, 24E (jeden kapłan)

  • 22 stycznia (pn) – (bloki) Żegańska 28, 28A, 30, 30A, 32 i 32A (jeden kapłan)

  Wizytę duszpasterską w zwykłe dni rozpoczynamy od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 9.00.
7 stycznia 2024

Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Zapraszamy dziś Kółka Różańcowe na spotkanie w kościele o godz. 16.30. Po spotkaniu Konferencja, Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
 2. Przypominamy, że na czas trwania kolędy są zawieszone poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 3. 2 stycznia rozpoczęliśmy Wizytę Duszpasterską (kolędę) w naszej parafii. Przypominamy, że w tym roku wizytę kolędową realizujemy w formule „NA ZAPROSZENIE”. Wszystkie zgłoszenia (zaproszenia), które do nas wpłynęły, pozwoliły nam na ustalenie planu kolędy. Plan Wizyty Duszpasterskiej znajdziemy w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.
 4. Przypominamy, że na czas kolędy zostały zmienione dni i godziny otwarcia Kancelarii Parafialnej. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i środy w godz. 8.00–9.00 oraz w soboty w godz. 16.30-17.30.
 5. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas z wizytą kolędową w swoich domach i mieszkaniach. Dziękujemy za życzliwość, poczęstunek i ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać!

  Podajemy Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy czas:

  • 8 stycznia (pn) – ul. Radomszczańska i Rogatkowa. Jeden kapłan rozpocznie na Radomszczańskiej i przejdzie na Rogatkową (numery wyższe); drugi rozpocznie na ul. Rogatkowej (od numerów niższych).

  • 9 stycznia (wt) – ul. Mrówcza (jeden kapłan od strony Sadula, drugi od strony Radości)

  • 10 stycznia (śr) – ul. Północna (2 księży, początek od strony ul. Zwoleńskiej, jeden numery parzyste, drugi nieparzyste)

  • 11 stycznia (czw) – ul. Patriotów, Maciejowicka (początek od Patriotów); drugi kapłan ul. Dworcowa, Marecka, Kolarska (początek od Dworcowej)

  • 12 stycznia (pt) – ul. Smogulecka, Pożaryskiego (szkoła), Świebodzińska, Michalińska, Krupnicza (domki), Mniszka, Fuksji (jeden kapłan); drugi ksiądz, ul. Krupnicza 15 (blok)

  • 13 stycznia (so) – ul. Zwoleńska. Jeden kapłan numery parzyste (początek od strony Mrówczej); drugi ksiądz numery nieparzyste (początek od strony Zerznia).

  • 15 stycznia (pn) – ul. Kożuchowska (domki), Kożuchowska 3 (blok), Kożuchowska 11 (blok), jeden kapłan (początek od ul. Patriotów); drugi kapłan ul. Kożuchowska 7 i 7a (bloki), początek od bloku nr 7.

  Wizytę duszpasterską w zwykłe dni rozpoczynamy od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 9.00.

  Informujemy, że w czasie trwania kolędy (od 2 stycznia) kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i środy w godz. 8.00–9.00 oraz w soboty w godz. 16.30-17.30. Zmiany w godzinach urzędowania kancelarii przewidziane są tylko na czas trwania kolędy.
31 grudnia 2023

Niedziela Świętej Rodziny

 1. Dzisiejszą niedzielą kończymy rok 2023. Zapraszamy na godz. 17.00 na Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adorację. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy Panu Bogu dziękowali za wszystkie łaski otrzymane w mijającym roku.
 2. 1 stycznia 2024 r. to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy świętych jak w każdą Niedzielę (bez Mszy św. o godz. 7.00; pierwsza Msza o godz. 8.30).
 3. Piątek 5 stycznia to I Piątek Miesiąca. Spowiedź w naszym kościele przed Mszą poranną i wieczorną. Tego dnia odwiedzimy również chorych naszej parafii z posługą sakramentalną.
 4. W sobotę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli). Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Poświęconą kredą znaczymy drzwi naszych domów i mieszkań na znak, że mieszka tam chrześcijańska Rodzina. Kreda i kadzidło będą rozprowadzane po Mszach Świętych.
 5. Taca z Uroczystości Trzech Króli przeznaczona jest na cele misyjne.
 6. Zapraszamy 6 stycznia po wieczornej Mszy św. na wspólne kolędowanie (w ramach Modlitwy Uwielbienia).
 7. Kółka Różańcowe zapraszamy w niedzielę 7 stycznia na spotkanie w kościele o godz. 16.30. Po spotkaniu Konferencja, Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
 8. Tak jak już wcześniej informowaliśmy, od 2 stycznia rozpocznie się w naszej parafii Wizyta Duszpasterska (kolęda). Przypominamy, że w tym roku wizytę kolędową będziemy realizowali w formule „NA ZAPROSZENIE”. Wszystkie zgłoszenia (zaproszenia), które do nas wpłynęły, pozwoliły nam na ustalenie planu kolędy. Plan Wizyty Duszpasterskiej znajdziemy w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.
 9. Informujemy, że na czas trwania kolędy są zawieszone poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
 10. Również na czas kolędy zostały zmienione dni i godziny otwarcia Kancelarii Parafialnej. Od 2 stycznia 2024 r. kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i środy w godz. 8.00–9.00 oraz w soboty w godz. 16.30-17.30.

  Podajemy Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy czas:



  • 2 stycznia (wt) – ul. Źródlana i Cylichowska (jeden kapłan rozpocznie na ul Źródlanej od Zwoleńskiej i przejdzie na ul. Cylichowską; drugi kapłan rozpocznie kolędę na ul. Kartonowej (od strony Mrówczej) i przejdzie na ul. Pomarańczową.

  • 3 stycznia (śr) – ul. Tadżycka i Odeska (1 ksiądz, początek od Tadżyckiej, następnie Odeska); ul. Gruszy (2 ksiądz, początek od strony Zerznia).

  • 4 stycznia (czw) – ul. Żonkilowa (1 ksiądz, początek od ul. Zwoleńskiej); ul. Włodzicka, Niebieska i Łańcucka (2 kapłan, początek na Włodzickiej od strony ul. Zwoleńskiej, następnie Niebieska i Łańcucka).

  • 5 stycznia (pt) – ul. Jeżynowa i Modrzykowa (1 kapłan, początek na Jeżynowej od strony ul. Patriotów, a następnie Modrzykowa); drugi kapłan ul. Skandynawska, Polarna, Arktyczna Wójcicka, początek kolędy od ul. Skandynawskiej).

  • 8 stycznia (pn) – ul. Radomszczańska i Rogatkowa. Jeden kapłan rozpocznie na Radomszczańskiej i przejdzie na Rogatkową (numery wyższe); drugi rozpocznie na ul. Rogatkowej (od numerów niższych).

  Wizytę duszpasterską w zwykłe dni rozpoczynamy od godz. 16.00, a w sobotę od godz. 9.00. Informujemy, że w czasie trwania kolędy (od 2 stycznia) kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i środy w godz. 8.00–9.00 oraz w soboty w godz. 16.30-17.30. Zmiany w godzinach urzędowania kancelarii przewidziane są tylko na czas trwania kolędy.
24 grudnia 2023

IV Niedziela Adwentu

 1. Przypominamy, że dzisiejsza IV niedziela Adwentu pokrywa się z Wigilią Bożego Narodzenia, dlatego nie będzie dziś wieczornej mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy na Pasterkę, która będzie odprawiana tradycyjnie o godz. 24.00.
 2. W pierwszy dzień Świąt Narodzenia Pańskiego 25 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Zapraszamy na Msze o godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.00. W drugi dzień Świąt (26 grudnia) układ Mszy św. jak w każdą niedzielę.
 3. W niedzielę 31 grudnia kończymy rok 2023. Zapraszamy na godz. 17.00 na Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adorację. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy Panu Bogu dziękowali za wszystkie łaski otrzymane w mijającym roku.
 4. 1 stycznia 2024 r. to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy świętych jak w każdą Niedzielę (bez Mszy św. o godz. 7.00; pierwsza Msza o godz. 8.30).
 5. Przypominamy, że w tym roku wizytę kolędową będziemy realizowali w formule „NA ZAPROSZENIE”. KOLĘDĘ można zgłosić wypełniając i dostarczając do nas stosowny formularz lub wysyłając informację zgłoszeniową na adres e-mailowy parafii. Formularze znajdziemy wyłożone na stoliku z prasą (pod chórem). Dzisiejsza niedziela jest ostatnim dniem, kiedy przyjmujemy zgłoszenia osób, które pragną zaprosić księdza NA KOLĘDĘ.
 6. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy na początku nowego roku 2024 (od 2 stycznia), po uporządkowaniu wszystkich zgłoszeń, które do nas napłynęły. Wstępny plan KOLĘDY podamy w niedzielę 31 grudnia. Prosimy o śledzenie ogłoszeń duszpasterskich i informacji na stronie internetowej parafii.
 7. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”. Podwójny numer świąteczny kosztuje 10 zł. Oprócz ciekawych tekstów, jako załączniki znajdziemy w tym numerze obrzęd wieczerzy wigilijnej, teksty kolęd oraz kalendarz na nowy rok.
17 grudnia 2023

III Niedziela Adwentu

 1. W dzisiejszą niedzielę Bielanki z naszej parafii będą rozprowadzały po Mszach Św. przed kościołem PIERNIKI oraz SIANKO na stół wigilijny. Zebrane fundusze będą przeznaczone na cele formacyjne.
 2. To już ostatni tydzień, kiedy będziemy mogli uczestniczyć we Mszy św. roratniej. Przypominamy, że RORATY są odprawiane w naszym kościele codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45.
 3. Dodatkowy dyżur kapłanów w konfesjonale we wtorek 19 grudnia od godz. 18.00 do 21.00. Bardzo prosimy o zaplanowanie spowiedzi wcześniej i nie odkładanie Sakramentu Pokuty na ostatnią chwilę.
 4. Wigilia w tym roku przypada w 4 Niedzielę Adwentu. Msze tego dnia będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Przypominamy, że w Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zapraszamy na Pasterkę, która będzie odprawiana tradycyjnie o godz. 24.00.
 5. W najbliższą sobotę 23 grudnia na Mszę św. roratnią przybędą do naszej świątyni Harcerze z Betlejemskim Światłem Pokoju.
 6. Można już nabyć poświęcone opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny. Zapraszamy do bocznej nawy kościoła, gdzie znajduje się obraz Miłosierdzia Bożego. Ofiary ze świec i opłatków będą przeznaczone na planowane inwestycje w naszej parafii.
 7. Przypominamy, że w tym roku wizytę kolędową będziemy realizowali w formule „NA ZAPROSZENIE”. KOLĘDĘ można zgłosić wypełniając i dostarczając do nas stosowny formularz lub wysyłając informację zgłoszeniową na adres e-mailowy parafii. Formularze znajdziemy wyłożone na stoliku z prasą (pod chórem). To ostatni tydzień, kiedy przyjmujemy zgłoszenia osób, które pragną zaprosić księdza NA KOLĘDĘ. Zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli 24 grudnia.
 8. Osoby zainteresowana nabyciem książki ks. Marka Szymuli (naszego adwentowego rekolekcjonisty) zapraszamy do zakrystii.
 9. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy” (jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła).
10 grudnia 2023

II Niedziela Adwentu

 1. Zapraszamy dziś po wieczornej Mszy św. na Modlitwę Uwielbienia.
 2. Przypominamy, że RORATY są odprawiane w naszym kościele codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45.
 3. W najbliższą niedzielę 17 grudnia Bielanki z naszej parafii będą rozprowadzały po Mszach Św. przed kościołem PIERNIKI. Zebrane fundusze będą przeznaczone na cele formacyjne.
 4. Można już nabyć poświęcone opłatki oraz świece Caritas na stół wigilijny. Zapraszamy do bocznej nawy kościoła, gdzie znajduje się obraz Miłosierdzia Bożego. Ofiary ze świec i opłatków będą przeznaczone na planowane inwestycje w naszej parafii.
 5. Są jeszcze wolne miejsca na wspólny, autokarowy wyjazd w sobotę 16 grudnia do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej na spektakl pt. „I co teraz”. Jest to sztuka autorska, której scenariusz został napisany przez alumnów III roku. Wyjazd na przedstawienie o godz. 10.00 sprzed kościoła. Początek spektaklu o godz. 11.30. Koszt wyjazdu to 25 zł (za transport). Powrót ok. godz. 15.00. Zapisy u ks. Alberta.
 6. Przypominamy, że w tym roku wizytę kolędową będziemy realizowali w formule „NA ZAPROSZENIE”. KOLĘDĘ można zgłosić wypełniając i dostarczając do nas stosowny formularz lub wysyłając informację zgłoszeniową na adres e-mailowy parafii. Formularze znajdziemy wyłożone na stoliku z prasą (pod chórem). Zgłoszenia przyjmujemy do 24 grudnia.
 7. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy” (jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła).
3 grudnia 2023

I Niedziela Adwentu

 1. Dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny i wyjątkowy czas oczekiwania i przygotowania na Narodzenie Pańskie.
 2. Spotkanie Kółek Różańcowych dziś o godz. 16.30. W czasie spotkania konferencja adwentowa, Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Modlitwa Różańcowa.
 3. Przez okres Adwentu Roraty w naszym kościele będą odprawiane codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45.
 4. Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach adwentowych, które w naszej parafii odbędą się w dniach 7, 8 i 9 grudnia. Wygłosi je ks. Marek SZYMULA. Szczegółowy plan rekolekcji jest umieszczony w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii w zakładce Aktualności.
 5. Z racji rekolekcji adwentowych w najbliższy czwartek 7 grudnia kancelaria parafialna będzie czynna wyjątkowo w godz. 16.00-16.30.
 6. Piątek 8 grudnia to Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. To również 2 dzień naszych rekolekcji parafialnych. Msze święte w naszym kościele wg planu rekolekcyjnego: godz. 6.45 (roraty), 10.00, 18.00 i 19.30. O godz. 12.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. (w Godzinie Łaski) z intencjami zbiorowymi (intencje można zamówić w zakrystii kościoła lub kancelarii). W czasie tej Mszy św. będziemy modlili się również za Dzieci z Róż Różańcowych Rodziców. Tradycyjnie jak co roku, w tym dniu połączymy się ze wszystkimi Różami w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.
 7. Od II Niedzieli Adwentu (10 grudnia) będzie można nabyć opłatki oraz świece wigilijne przygotowane przez CARITAS naszej Diecezji.
 8. Zapraszamy w najbliższą niedzielę 10 grudnia na Modlitwę Uwielbienia. Początek spotkania modlitewnego po wieczornej Mszy św.
 9. Zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich chętnych na wspólny, autokarowy wyjazd w sobotę 16 grudnia do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej na spektakl pt. „I co teraz”. Jest on sztuką autorską, której scenariusz został napisany przez alumnów III roku. Akcja spektaklu to podróż głównego bohatera, imieniem Feliks, w poszukiwaniu szczęścia. Bohater przemierzy kolorowe krainy, symbolizujące wartości, w których współcześnie ludzie upatrują nadziei na szczęście. Wyprawa ta będzie baśniową podróżą w głąb siebie. Żeby przekonać się, jaki będzie jej finał, zapraszamy na przedstawienie. Wyjazd o godz. 10.00 sprzed kościoła. Początek spektaklu o godz. 11.30. Koszt wyjazdu to 25 zł (za transport). Powrót ok. godz. 15.00. Zapisy po Mszach św. w zakrystii u ks. Alberta.
 10. Jak już wcześniej informowaliśmy, pragniemy w tym roku udać się z wizytą kolędową odwiedzając domy i mieszkania naszych parafian w nowej formule. Po głębokiej analizie i po konsultacjach z księżmi z tych parafii, gdzie w ubiegłym roku, lub w latach poprzednich kolęda odbywała się „NA ZAPROSZENIE”, zdecydowaliśmy, aby i w naszej parafii w tym roku kolęda odbyła się „NA ZAPROSZENIE”. Wizytę kolędową będzie można zgłosić wypełniając i dostarczając do nas stosowny formularz lub wysyłając informację zgłoszeniową na adres e-mailowy parafii. Formularze znajdziemy wyłożone na stoliku z prasą (pod chórem). Zgłoszenia przyjmujemy do 24 grudnia.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy” (jest wyłożony na stolikach przy wyjściu z kościoła).
26 listopada 2023

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy Rok Liturgiczny. Zapraszamy na godz. 17.00 na wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia, można otrzymać odpust zupełny.
 2. Najbliższy piątek 1 grudnia to I piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą św. poranną i wieczorną. Tego dnia odwiedzimy chorych naszej parafii z posługą sakramentalną.
 3. Najbliższą niedzielą 3 grudnia rozpoczynamy Adwent. To wyjątkowy czas oczekiwania i przygotowania na Narodzenie Pańskie. Już dziś pragniemy zaprosić wszystkich do uczestnictwa w Mszach św. roratnich, które będą sprawowane w naszej świątyni przez cały okres Adwentu (od poniedziałku do soboty) o godz. 6.45.
 4. Spotkanie Kółek Różańcowych w najbliższą niedzielę 3 grudnia o godz. 16.30. Po spotkaniu i konferencji Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w kościele.
 5. Od II niedzieli adwentu (10 grudnia) będzie można nabyć opłatki oraz świece wigilijne przygotowane przez CARITAS naszej Diecezji. Świece i opłatki będą wyłożone, wzorem lat ubiegłych, w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 6. Już dziś zapraszamy na rekolekcje adwentowe, które odbędą się w dniach 7, 8 i 9 grudnia. Poprowadzi je ks. Marek SZYMULA, wieloletni Ojciec Duchowny Seminarium, odpowiedzialny za prowadzenie Roku Propedeutycznego Seminarium dla obu Diecezji Warszawskich. Szczegółowy plan rekolekcji zostanie przedstawiony w najbliższym czasie.
 7. Pragniemy w tym roku udać się z wizytą kolędową odwiedzając domy i mieszkania naszych parafian w nowej formule. Ubiegłoroczna kolęda (pierwsza po okresie pandemii) pokazała, że potrzeba odnalezienia nowej formy spotkania duszpasterskiego. Wiele parafii w naszej diecezji w ubiegłym roku zainicjowało spotkanie kolędowe „NA ZAPROSZENIE”. Idąc ich śladem pragniemy, aby również w naszej parafii w tym roku kolęda odbyła się „NA ZAPROSZENIE”. Wizytę kolędową będzie można zgłosić wypełniając i dostarczając do nas stosowny formularz. Szczegóły podamy w najbliższą niedzielę.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
19 listopada 2023

XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Jak już wcześniej informowaliśmy, taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego naszej Diecezji. Dziękujemy za wszystkie ofiary.
 2. W najbliższą środę 22 listopada wspominamy w liturgii św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej. Tego dnia będziemy szczególnie polecali św. Cecylii naszych Panów Organistów (Pana Łukasza i Pana Marcina).
 3. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość kończy Rok Liturgiczny. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią publicznie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
 4. Informujemy, że są jeszcze wolne intencje mszalne w grudniu tego roku. Zainteresowanych zamówieniem Mszy św. zapraszamy do zakrystii kościoła lub do kancelarii w godzinach urzędowania.
 5. Polecamy lekturę naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”
12 listopada 2023

XXXII Niedziela Zwykła

 1. Zapraszamy dziś na Modlitwę Uwielbienia po wieczornej Mszy św.
 2. Z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym, dziś przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek.
 3. Zapraszamy w najbliższą środę 15 listopada na Mszę św. o godz. 7.00 sprawowaną w intencji ks. Alberta, z racji Jego imienin.
 4. Taca z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na utrzymanie Seminarium Duchownego naszej Diecezji.
 5. Informujemy, że są jeszcze wolne intencje mszalne w grudniu tego roku. Zainteresowanych zamówieniem Mszy św. zapraszamy do zakrystii kościoła lub do kancelarii w godzinach urzędowania.
 6. Bardzo dziękujemy za ofiary na potrzeby naszego kościoła parafialnego, składane w czasie Mszy św. oraz wpłacane na konto parafialne. Bóg zapłać!
 7. Polecamy lekturę naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy.
5 listopada 2023

XXXI Niedziela Zwykła

 1. Zapraszamy dziś Kółka Różańcowe na spotkanie w kościele o godz. 16.30. Po spotkaniu konferencja, Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Modlitwa Różańcowa.
 2. W sobotę 11 Listopada kolejna rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Msze św. w naszej świątyni o godz. 7.00, 10.00 (Msza w intencji Ojczyzny) i 18.00.
 3. W najbliższą niedzielę 12 listopada będą zbierane ofiary do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
 4. Zapraszamy w najbliższą niedzielę 12 listopada do naszej świątyni na Modlitwę Uwielbienia. Początek po wieczornej Mszy św.
 5. Przypominamy, że wypominki listopadowe są czytane w naszej świątyni codziennie przed wieczorną Mszą św., z wyjątkiem poniedziałków (o godz. 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji zmarłych podczas Wystawienia Najświętszego Sakramentu) i niedziel, kiedy są czytane wypominki roczne. W intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych jest sprawowana Msza św. przez cały listopad o godz. 18.00.
 6. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych modlimy się w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30. W ich intencji jest sprawowana Msza św. w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00.
 7. Informujemy, że są jeszcze wolne intencje mszalne w grudniu tego roku. Zainteresowanych zamówieniem Mszy św. zapraszamy do zakrystii kościoła lub do kancelarii w godzinach urzędowania.
 8. Polecamy lekturę naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
29 października 2023

XXX Niedziela Zwykła

 1. Zapraszamy we wtorek 31 października na ostatnie Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.15.
 2. Środa 1 listopada to Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej świątyni będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00! Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja żałobna i modlitwy za zmarłych.
 3. W czwartek 2 listopada Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Na godz. 17.15 zapraszamy na Różaniec w intencji naszych bliskich zmarłych. Po Mszy św. wieczornej procesja żałobna i modlitwy za zmarłych.
 4. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w poszczególne dni od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się choćby tylko w myśli za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące.
 5. W zakrystii kościoła i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za naszych bliskich zmarłych.
 6. Najbliższy piątek 3 listopada to I piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą poranną i wieczorną. Tego dnia odwiedzimy chorych naszej parafii z posługą sakramentalną.
 7. Spotkanie Kółek Różańcowych w najbliższą niedzielę 5 listopada o godz. 16.30 w naszej świątyni. W trakcie spotkania konferencja, Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Modlitwa Różańcowa.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy w miniony piątek wzięli udział w „Nocnej Drodze Różańcowej”. Dziękujemy za wspólną modlitwę i trud pokonania blisko 20 km. Wyrazy podziękowania składamy duszpasterzom kościołów stacyjnych na naszej Drodze Różańcowej, którzy umożliwili nam możliwość modlitwy w swoich świątyniach. Szczególnie dziękujemy Ojcom Pijarom z Sanktuarium na Siekierkach, którzy o godz. 24.00 umożliwili nam we wnętrzu świątyni zakończenie naszej pieszej pielgrzymki. Dziękujemy także policji, która w dyskretny sposób zabezpieczała trasę naszego przejścia. Bóg zapłać!
 9. Siostra Anna z Bielankami i Ich Rodzicami bardzo dziękują wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę nabywając wypieki podczas kiermaszu ciast, wsparli fundusz bielankowy.
 10. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
22 października 2023

XXIX Niedziela Zwykła - DZIEŃ MISYJNY

 1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy Tydzień modlitw za misje i o nowe powołania misyjne.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Październikowe, które są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.15. Nabożeństwa z udziałem dzieci odprawiamy w naszej świątyni w poniedziałki, wtorki i piątki.
 3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. W zakrystii kościoła i kancelarii (w godzinach urzędowania) przyjmujemy wypominki za naszych bliskich zmarłych. Karteczki na których możemy wpisywać wypominki za zmarłych są wyłożone na stoliku pod chórem (biała kartka-wypominki roczne, żółta-listopadowe).
 4. Przypominamy, że w dzisiejszą niedzielę Bielanki z naszej parafii oraz Ich Rodzice organizują KIERMASZ CIAST. Kiermasz odbędzie się przed naszym kościołem, a zebrane fundusze przeznaczone zostaną na wyjazdy i spotkania formacyjne naszych Bielanek.
 5. W najbliższą sobotę 28 października młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Polecamy naszych młodych parafian modlitwie całej Wspólnoty Parafialnej.
 6. Na zakończenie Nabożeństw Różańcowych zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w „Nocnej Drodze Różańcowej”, którą chcemy przejść 27 października (piątek) po wieczornej Mszy św. Wyruszamy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 18.00 do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Warszawskich Siekierkach. W czasie Drogi Różańcowej zatrzymamy się przy kościołach: MB Anielskiej w Radości, MB Dobrej Rady w Miedzeszynie, Dobrego Pasterza przy ul. Przewodowej, Ojca Pio na Gocławiu. W tych miejscach będziemy odmawiali kolejne części Różańca Świętego. Prosimy wszystkich, którzy chcą wziąć udział w tym wydarzeniu o odpowiedni ubiór uwzględniający warunki pogodowe i zabranie ze sobą elementów odblaskowych, które zapewnią bezpieczeństwo w czasie drogi.
 7. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
15 października 2023

XXVIII Niedziela Zwykła - DZIEŃ PAPIESKI

 1. Przeżywamy dziś w całej Polsce XXIII Dzień Papieski. Jedną z wielu inicjatyw podejmowanych tym dniu, jest zbiórka funduszy na stypendia dla dzieci i młodzieży z niezamożnych Rodzin. Taka kwesta będzie również przeprowadzona przed naszym kościołem.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Październikowe, które są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.15. Nabożeństwa z udziałem dzieci są prowadzone w poniedziałki, wtorki i piątki.
 3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Od dzisiejszej niedzieli w zakrystii kościoła i kancelarii (w godzinach urzędowania) będziemy przyjmowali wypominki za naszych bliskich zmarłych. Karteczki na których możemy wpisywać wypominki za naszych bliskich zmarłych są wyłożone na stoliku pod chórem (biała kartka-wypominki roczne, żółta-listopadowe). Przypominamy, że wypominki listopadowe odczytujemy 1 i 2 listopada w czasie wieczornej procesji za zmarłych oraz we wszystkie dni listopada (z wyjątkiem niedzieli). W intencji tych zmarłych jest odprawiana Msza św. o godz. 18.00 (przez cały listopad).Wypominki roczne czytamy we wszystkie niedziele roku po Mszy św. o godz. 8.30 (w intencji tych zmarłych jest sprawowana Eucharystia w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.00).
 4. W środę 18 października w Kościele wspominamy w liturgii św. Łukasza, Ewangelistę, patrona służby zdrowia. W intencji wszystkich pracowników służby zdrowia będziemy się modlili w czasie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.15.
 5. Od soboty 21 października rozpoczniemy przyjmowanie intencji Mszy świętych na pierwsze półrocze 2024 r. (od stycznia do czerwca włącznie). Wszystkich zainteresowanych zamówieniem Mszy św. zapraszamy tego dnia do zakrystii naszego kościoła (od godz. 15.00 do 17.00).
 6. Zapraszamy w niedzielę 22 października na kiermasz ciast organizowany przez Bielanki i Ich Rodziców. Kiermasz odbędzie się przed naszym kościołem, a zebrane fundusze przeznaczone zostaną na wyjazdy i spotkania formacyjne Bielanek.
 7. Zapraszamy wszystkich serdecznie do wzięcia udziału w „Nocnej Drodze Różańcowej”, którą chcemy przejść 27 października (piątek) po wieczornej Mszy św., z naszego kościoła do Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Warszawskich Siekierkach. Więcej szczegółów podamy w najbliższą niedzielę.
 8. Komendant Komisariatu Policji Warszawa Wawer zaprasza do udziału w debacie społecznej zatytułowanej „Bezpieczny Wawer”, która odbędzie się w dniu 23 października 2023 r. o godz. 18.00 w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
8 października 2023

XXVII Niedziela Zwykła

 1. Zapraszamy dziś na Modlitwę Uwielbienia po wieczornej Mszy św.
 2. W najbliższy piątek13 października ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy do naszego kościoła na godz. 17.15 na modlitwę różańcową i wieczorną Eucharystię o godz. 18.00.
 3. W niedzielę 15 października będziemy przeżywać w całej Polsce XXIII Dzień Papieski. Jedną z wielu inicjatyw podejmowanych tym dniu, jest zbiórka funduszy na stypendia dla dzieci i młodzieży z niezamożnych Rodzin. Taka kwesta odbędzie się również przed naszym kościołem.
 4. Zapraszamy na Nabożeństwa Październikowe, które są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.15. Nabożeństwa z udziałem dzieci są prowadzone w poniedziałki, wtorki i piątki.
 5. Od soboty 21 października rozpoczniemy przyjmowanie intencji Mszy świętych na pierwsze półrocze 2024 r. (od stycznia do czerwca włącznie). Wszystkich zainteresowanych zamówieniem Mszy św. zapraszamy tego dnia do zakrystii naszego kościoła (od godz. 15.00 do 17.00).
 6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Od niedzieli 15 października w zakrystii kościoła i kancelarii (w godzinach urzędowania) będziemy przyjmowali wypominki za naszych bliskich zmarłych.
 7. W najbliższych dniach na stoliku przy wyjściu z kościoła zostaną wyłożone kartki, na których będzie można zapisać wypominki za zmarłych.
 8. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz wpłacane na konto parafialne przeznaczone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
1 października 2023

XXVI Niedziela Zwykła

 1. Zapraszamy dziś członków Kółek Różańcowych na spotkanie w kościele o godz. 16.30. Po spotkaniu i konferencji Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.15.
 2. Spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. w najbliższy czwartek 5 października po wieczornej Mszy św. o godz. 18.45.
 3. Najbliższy piątek 6 października to I piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą św. poranną i wieczorną. Tego dnia odwiedzimy również chorych naszej parafii z posługą sakramentalną.
 4. W najbliższy piątek 6 października zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie „oazowiczów” oraz młodzież (od 7 klasy Szkoły Podstawowej), która chciałaby należeć do tej grupy. Początek spotkania po wieczornej Mszy św.
 5. Zapraszamy w niedzielę 8 października do naszej świątyni na Wieczór Uwielbienia. Początek po wieczornej Mszy św.
 6. Informacja dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę parafialną do Sokółki, Różanego Stoku i Świętej Wody w dniu 7 października. Wyjazd spod naszego kościoła o godz. 6.00. Planowany powrót około godz. 20.00.
 7. Zapraszamy na Nabożeństwa Październikowe, które są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.15.
 8. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz wpłacane na konto parafialne przeznaczone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
24 września 2023

XXV Niedziela Zwykła

 1. Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, dziś po wszystkich Mszach św. będą zbierane ofiary na powstające w Wołominie (z inicjatywy Księży Orionistów) Hospicjum Onkologiczne dla Dzieci.
 2. Przypominamy, że dziś bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się w kościele spotkanie dla dzieci z klas 3 (Szkoły Podstawowej) oraz ich rodziców, rozpoczynające przygotowanie do Pierwszej Komunii św. w naszej parafii.
 3. Również w dzisiejszą niedzielę o godz. 16.45 w kościele spotkanie dla młodzieży kontynuującej przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.
 4. Zbliża się miesiąc październik, miesiąc modlitwy różańcowej. W naszej świątyni różaniec będzie odmawiany przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.15. Zapraszamy wszystkich od 1 października do uczestnictwa we wspólnej modlitwie
 5. Najbliższa niedziela 1 października to I niedziela miesiąca. Zapraszamy tego dnia Kółka Różańcowe na spotkanie w kościele o godz. 16.30. Po spotkaniu Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.15.
 6. W niedzielę 1 października o godz. 11.30 będzie sprawowana Msza św. w intencji Dzieci z Różańca Rodziców.
 7. Taca z niedzieli 1 października będzie przeznaczona na utrzymanie Domu Św. Siostry Faustyny w Ostrówku.
 8. Organizujemy jednodniową, parafialną pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów: Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, Matki Bożej Różańcowej w Różanym Stoku oraz Najświętszego Sakramentu (miejsca cudu Eucharystycznego) w Sokółce. Pielgrzymka jest zaplanowana na sobotę 7 października 2023 r. Wyjazd spod kościoła o godz. 6.00, powrót około godz. 20.00. Koszt wyjazdu 80 zł. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z ks. Albertem.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
17 września 2023

XXIV Niedziela Zwykła

 1. Zapraszamy na poniedziałkowe Adoracje Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni (od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św.)
 2. Za tydzień w niedzielę 24 września 2023r. bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się w kościele spotkanie dla dzieci z klas 3 (Szkoły Podstawowej) oraz ich rodziców, rozpoczynające przygotowanie do Pierwszej Komunii św. w naszej parafii.
 3. Także w niedzielę 24 września 2023r. o godz. 16.45 odbędzie się w kościele spotkanie dla młodzieży kontynuującej przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.
 4. W niedzielę 24 września będziemy gościli w naszym kościele ks. Dariusza CZUPRYŃSKIEGO, Dyrektora Hospicjum Księży Orionistów w Wołominie. Ks. Dariusz będzie na Mszach Św. głosił Słowo Boże, a przed kościołem będzie zbierał ofiary na budowę i wykończenie Hospicjum dla małych dzieci, które powstaje obok istniejącego już budynku dla osób dorosłych.
 5. W najbliższym tygodniu obchodzimy w liturgii: W poniedziałek 18 września – święto św. Stanisława Kostki. W czwartek 21 września – święto św. Mateusza Apostoła. W sobotę 23 września – wspomnienie św. Ojca Pio
 6. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz wpłacane na konto parafialne z przeznaczeniem na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”, szczególnie dziś, kiedy obchodzimy Światowy dzień Środków Przekazu.
10 września 2023

XXIII Niedziela Zwykła

 1. W sobotę rozpoczęliśmy czuwanie modlitewne przed odpustem parafialnym. Zapraszamy dziś i w poniedziałek 11 września na kontynuację naszych ćwiczeń duchowych. Na program czuwania składa się wieczorna Msza św., wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne do godz. 20.30. W godzinach 19.30 do 20.30 dyżur kapłana w konfesjonale i możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.
 2. Dziś również Modlitwa Uwielbienia po wieczornej Mszy św. (w ramach czuwania duchowego).
 3. We wtorek 12 września uroczystości odpustowe w naszej parafii. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i główną, odpustową o godz. 18.00.
 4. Nasze czuwanie modlitewne przed wieczorną Mszą św. rozpocznie się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i Adoracją, która będzie trwała do wieczornej Eucharystii. O godz. 17.00 zapraszamy na Różaniec w intencji naszej parafii.
 5. Zapraszamy w środę 13 września do naszego kościoła na Nabożeństwo Fatimskie. Spotkanie modlitewne rozpoczynamy różańcem o godz. 17.15.
 6. W liturgii Kościoła w czwartek 14 września będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W piątek 15 września wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 7. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz wpłacane na konto parafialne z przeznaczeniem na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
03 września 2023

XXII Niedziela Zwykła

 1. Od dziś wraca do grafiku niedzielnego Msza św. o godz. 13.00.
 2. Dziś przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego działającego przy naszej Diecezji.
 3. Spotkanie Kółek Różańcowych dziś w kościele o godz. 16.30.
 4. Jutro, w poniedziałek 4 września, zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców na Mszę św. o godz. 8.00 rozpoczynającą nowy rok szkolny. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci (szczególnie tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą) odbędzie się w niedzielę 10 września podczas Mszy św. o godz. 11.30.
 5. W ramach przygotowania duchowego do odpustu parafialnego zapraszamy w sobotę (9 września), niedzielę (10 września) i poniedziałek (11 września) na wieczorną Mszę św. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne do godz. 20.30. W czasie tych dni będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty (od godz. 19.30 do 20.30).
 6. W dniu odpustu parafialnego 12 września zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.00, 10.00 i główną, odpustową o godz. 18.00. Nasze czuwanie modlitewne przed wieczorną Mszą św. rozpocznie się o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i Adoracją, która będzie trwała do wieczornej Eucharystii. O godz. 17.00 zapraszamy na Różaniec w intencji naszej parafii.
 7. W najbliższą sobotę 9 września zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie wszystkich ministrantów (młodszych, starszych oraz lektorów). Na to spotkanie zapraszamy również wszystkich chłopców, którzy pragną zostać ministrantami w naszej parafii. Początek spotkania o godz. 10.00.
 8. W niedzielę 10 września zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia po wieczornej Mszy św. Będzie ona połączona z czuwaniem duchowym przed odpustem parafialnym.
 9. Taca z najbliższej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego naszej Diecezji.
 10. Polecamy lekturę naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
27 sierpnia 2023

XXI Niedziela Zwykła

 1. Piątek 1 września to kolejna rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlili się za naszą Ojczyznę oraz polecali Panu Bogu naszych rodaków, którzy zginęli w czasie tej wojny.
 2. Najbliższy piątek 1 września to także I piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa przed Mszą poranną i wieczorną. Zachęcamy tego dnia do spowiedzi dzieci i młodzież przed rozpoczynającym się Nowym Rokiem Szkolnym i Katechetycznym. Tego dnia odwiedzimy również chorych naszej parafii z posługą sakramentalną.
 3. Od niedzieli 3 września wraca do grafiku Msza św. o godz. 13.00.
 4. Niedziela 3 września to I Niedziela Miesiąca. Zapraszamy Kółka Różańcowe na spotkanie w kościele na godz. 16.30. Po spotkaniu wspólna modlitwa różańcowa oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W niedzielę 3 września przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego działającego w naszej Diecezji.
 6. W poniedziałek 4 września rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny. Zapraszamy dzieci i młodzież tego dnia na Mszę św. o godz. 8.00. Powierzymy Panu Bogu dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów w nowym roku szkolnym.
 7. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci (szczególnie tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą) odbędzie się w niedzielę 10 września podczas Mszy św. o godz. 11.30.
 8. Już dziś zapraszamy na uroczystą Mszę św. odpustową 12 września o godz. 18.00. Szczegóły przygotowania duchowego do odpustu parafialnego podamy w najbliższym czasie.
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
20 sierpnia 2023

XX Niedziela Zwykła

 1. Przypominamy, że do końca sierpnia nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 13.00.
 2. Dziś po każdej Mszy św. przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych podczas kataklizmu powodzi, który nawiedził Słowenię.
 3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu (w ciszy) w poniedziałki od godz. 17.00 do 18.00 oraz na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w piątki o godz. 15.00.
 4. Spowiedź przed każdą Mszą św. poranną i wieczorną.
 5. W sobotę 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
 6. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru tygodnika „Idziemy”, w którym możemy przeczytać m.in. „Mamo, a ona mnie przezywa, on mnie walnął, ona mi zabrała, a on nie chce sprzątać!” Jeśli mamy w domu więcej niż jedno dziecko, pretensje i skargi stanowią stały element gry. Jak go rozegrać z korzyścią dla wszystkich? Albo wywiad z p. prof. Wojciechem Krupikiem, głównym konserwatorem najważniejszego obrazu w Polsce czyli ikony Matki Bożej Jasnogórskiej.
 7. Wszystkim życzymy dobrej i miłej niedzieli, przebywającym na urlopach – udanego i bezpiecznego wypoczynku.
13 sierpnia 2023

XIX Niedziela Zwykła

 1. Przypominamy, że do końca sierpnia nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 13.00.
 2. Dziś na godz. 17.15 zapraszamy do naszego kościoła na Nabożeństwo Fatimskie.
 3. Dziś przypada druga rocznica śmierci Abp. Henryka Hosera (+13.08.2021r.), który od maja 2008r. do grudnia 2017r. był biskupem naszej diecezji warszawsko-praskiej. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 4. We wtorek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej, głównej Patronki naszej diecezji warszawsko-praskiej. Msze św. w tym dniu będą odprawiane zgodnie z porządkiem niedzielnym (7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00). W Polsce uroczystość ta obchodzona jest jako Święto Matki Bożej Zielnej. Dlatego też zgodnie z polską tradycją na zakończenie każdej Mszy św. pobłogosławimy zioła i kwiaty.
 5. Także 15 sierpnia wspominać będziemy 103 rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920r., zwanej Cudem nad Wisłą, którą upamiętnia tryptyk w Konkatedrze na Kamionku, wzniesionej jako wotum za zwycięstwo. W dniu 15 sierpnia udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą konkatedrę – Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku i tam pobożnie odmówią „Ojcze nasz” i „Wierzę”
 6. W czwartek 17 sierpnia wspominać będziemy w liturgii św. Jacka, prezbitera. Jednocześnie jest to dzień imienin bp pomocniczego naszej diecezji Jacka Grzybowskiego. Pamiętajmy tego dnia o Nim w naszych modlitwach.
 7. Spowiedź przed każdą Mszą św. poranną i wieczorną.
 8. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru tygodnika „Idziemy”, w którym możemy przeczytać m.in. na temat wniebowzięcia Matki Bożej – czy Maryja uniknęła śmierci czy jednak umarła tak jak każdy inny człowiek? A także artykuł (na całą stronę) o sąsiedniej parafii w Zerzniu – krótki opis jej powstania i co tam się ciekawego dzieje dzisiaj.
 9. Parafianom i gościom życzymy dobrej i miłej niedzieli, a tym, którzy udają się na urlopy –udanego i bezpiecznego wypoczynku.
6 sierpnia 2023

XVIII Niedziela Zwykła - święto Przemienienia Pańskiego

 1. W dzisiejszą niedzielę 6 sierpnia obchodzimy w kościele święto Przemienienia Pańskiego. Dzisiejsza niedziela to również I Niedziela Miesiąca. Zapraszamy zatem na godz. 17.00 na wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adorację.
 2. Jeszcze przez cały miesiąc sierpień nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 13.00. Przypominamy także, że przez cały rok w każdą niedzielę o godz. 10.00 sprawujemy w naszym kościele Mszę św. „zbiorową” za żywych i za zmarłych. Intencje do tej modlitwy można zgłosić już wcześniej w kancelarii bądź zakrystii lub tuż przed samą Mszą św. w zakrystii. Pamiętajmy o tym pięknym i bezcennym darze, jakim jest modlitwa za naszych bliskich żywych oraz zmarłych.
 3. Spowiedź przed każdą Mszą św. poranną i wieczorną.
 4. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu (w ciszy) w poniedziałki od godz. 17.00 do 18.00 oraz na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w piątki o godz. 15.00.
 5. Za tydzień w niedzielę 13 sierpnia na godz. 17.15 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 6. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru tygodnika „Idziemy”, w którym możemy przeczytać ciekawe artykuły m.in. o pielgrzymkach – dla kogo one są albo co jest sensem pielgrzymowania w dobie wygodnych aut i szybkich pociągów.
 7. Parafianom i gościom życzymy dobrej i miłej niedzieli, a tym, którzy udają się na urlopy – dobrej pogody, udanego i bezpiecznego wypoczynku.
30 lipca 2023

XVII Niedziela Zwykła

 1. Przypominamy, że przez cały okres wakacyjny (lipiec i sierpień) nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 13.00. W tygodniu, od poniedziałku do soboty, codziennie sprawowana jest Msza św. poranna o godz. 7.00 oraz wieczorna o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy.
 2. Osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pokuty prosimy, aby w niedziele i dni powszednie spowiedź zaplanowały przed Mszą św.
 3. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu (w ciszy) w poniedziałki od godz. 17.00 do 18.00 oraz na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia w piątki o godz. 15.00.
 4. We wtorek rozpoczyna się sierpień, miesiąc poświęcony modlitwie o trzeźwość naszego narodu. Zachęcamy do podejmowania abstynencji w intencji osób uzależnionych i w duchu wynagrodzenia za grzechy pijaństwa.
 5. Najbliższy wtorek 1 sierpnia to wspomnienie wybuchu Powstania Warszawskiego (79 rocznica). Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za tych wszystkich, którzy zginęli podczas Powstania.
 6. Najbliższy piątek 4 sierpnia to I piątek miesiąca. Spowiadać będziemy pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną. Odwiedzimy też z posługą sakramentalną osoby chore z naszej parafii.
 7. Najbliższa sobota 5 sierpnia to pierwsza sobota miesiąca. Na Mszy św. o godz. 7.00 modlić się będziemy w intencji wynagradzającej i zadośćuczynienia Niepokalanemu Sercu NMP za grzechy nasze i całego świata. Bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca do Niepokalanego Serca NMP.
 8. Za tydzień niedziela 6 sierpnia to I Niedziela Miesiąca. Zapraszamy na godz. 17.00 na wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adorację.
 9. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru tygodnika „Idziemy” (a w nim m.in. o Światowych Dniach Młodzieży, ks. Marek Kruszewski – czy po rozwodzie można przyjmować Komunię św.?, podstawowe informacje dotyczące cukrzycy – jak ją rozpoznać u siebie?)
 10. Parafianom i gościom życzymy dobrej i miłej niedzieli, a tym, którzy udają się na urlopy – udanego i bezpiecznego wypoczynku.
23 lipca 2023

XVI Niedziela Zwykła

 1. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek z przeznaczeniem na zakup środków transportu dla misjonarzy pracujących poza granicami Polski. Za akcję odpowiada MIVA POLSKA, która od wielu lat zajmuje się taką działalnością. W gablocie przed kościołem możemy zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi działalności tego stowarzyszenia.
 2. We wtorek 25 lipca wspominamy w liturgii św. Jakuba Apostoła. Tego dnia czcimy również św. Krzysztofa (patrona kierowców). Osoby, które będą chciały, aby one same i ich pojazdy zostały powierzone opiece św. Krzysztofa, zapraszamy na wieczorną Mszę św. (po Mszy poświęcenie pojazdów).
 3. Wtorek 1 sierpnia to wspomnienie wybuchu Powstania Warszawskiego (79 rocznica). Podczas Mszy św. o godz. 18.00 polecimy Panu Bogu wszystkich powstańców. Będziemy prosić o potrzebne łaski dla żyjących oraz życie wieczne dla tych, którzy odeszli już do Pana.
 4. Składamy wyrazy podziękowania Wspólnocie Mieszkańców Osiedla przy ul. Żegańskiej 38 za udostępnienie parkingu osiedlowego w celu wykonania niezbędnych prac przy remoncie okien naszego kościoła (od strony ul. Żegańskiej). Bóg zapłać!
 5. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacyjny wypoczynek życzymy udanego urlopu.
 6. Zachęcamy do nabycia i lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
16 lipca 2023

XV Niedziela Zwykła

 1. Pragniemy przypomnieć, że przez cały okres wakacyjny (aż do września) nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 13.00. Prosimy też osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pokuty, aby w niedziele i dni powszednie spowiedź zaplanowały przed Mszą świętą.
 2. Przypominamy też, że kościół jest przestrzenią sakralną, gdzie od uczestników liturgii oczekuje się godnego stroju i właściwego zachowania.
 3. Zachęcamy do nabycia i czytania naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
 4. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.
9 lipca 2023

XIV Niedziela Zwykła

 1. W czwartek 13 lipca Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy do naszego kościoła na godz. 17.15 na Modlitwę Różańcową i Mszę o godz. 18.00. Tego dnia kancelaria parafialna będzie czynna do godz. 17.10.
 2. Przypominamy, że przez cały okres wakacyjny (aż do września) nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 13.00. Prosimy też osoby pragnące przystąpić do Sakramentu Pokuty, aby w niedziele i dni powszednie spowiedź zaplanowały przed Mszą świętą.
 3. Przypominamy o Adoracji najświętszego Sakramentu w poniedziałki od godz. 17.00 i Koronce do Bożego Miłosierdzia w piątki o godz. 15.00.
 4. Zachęcamy do nabycia i czytania naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
 5. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.
2 lipca 2023

XII Niedziela Zwykła

 1. Dziś z racji I Niedzieli Miesiąca od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
 2. Zapraszamy również na poniedziałkowe Adoracje Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św.
 3. Najbliższy piątek 7 lipca to I piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą poranną i wieczorną. To również dzień posługi sakramentalnej dla osób chorych z naszej parafii.
 4. Przypominamy, że przez cały okres wakacyjny (aż do września) nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 13.00.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika „Idziemy”.
 6. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.
25 czerwca 2023

XII Niedziela Zwykła

 1. Dziś po wieczornej Mszy św. poświęcenie pojazdów dla tych wszystkich osób, które w ubiegłą niedzielę nie mogły tego uczynić ze względu na złe warunki pogodowe. Zapraszamy ze swoimi pojazdami na parking przykościeleny.
 2. W czwartek 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00. Taca z uroczystości przeznaczona jest na konserwację Bazyliki Św. Piotra oraz dzieła charytaywne realizowane przez Stolicę Apostolską.
 3. Niedziela 2 lipca to I Niedziela Miesiąca. Zapraszamy na godz. 17.00 na wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adorację.
 4. Jak już wcześniej informowaliśmy, od dzisiejszej niedzieli 25 czerwca przechodzimy na czas letni odprawiania niedzielnych Mszy świętych. Przypominamy, że dziś oraz przez lipiec i sierpień nie będzie w niedzielnym grafiku Mszy św. o godz. 13.00. Prosimy też wszystkich pragnących skorzystać z Sakramentu Pokuty w dni powszednie oraz w niedzielę, aby zaplanowali spowiedź przed Mszą św.
 5. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe odprawiane w naszym kościele o godz. 17.30.
 6. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiary przekazane na utrzymanie naszego kościoła parafialnego. Bóg zapłać!
 7. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika „Idziemy” wydawanego przez naszą Diecezję.
 8. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy udanego wypoczynku.
18 czerwca 2023

XI Niedziela Zwykła

 1. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce.
 2. Zbliża się czas wakacyjnych wyjazdów, dlatego dziś po wszystkich Mszach Świętych poświęcimy samochody i wszelkie pojazdy, którymi poruszamy się na co dzień. Powierzymy wszystkich kierowców i użytkowników pojazdów opiece św. Krzysztofa i Świętych Patronów, szczególnie w czasie wakacyjnych wyjazdów.
 3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, w najbliższy piątek 23 czerwca o godz. 8.00. Zachęcamy dzieci i młodzież do przystąpienia do Sakramentu Pokuty przed wakacjami (spowiedź codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną).
 4. W sobotę 24 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00.
 5. Jak już informowaliśmy od niedzieli 25 czerwca przechodzimy na czas letni odprawiania niedzielnych Mszy świętych. Przypominamy, że w niedzielę 25 czerwca oraz przez cały lipiec i sierpień nie będzie w grafiku niedzielnym Mszy św. o godz. 13.00. Prosimy też wszystkich pragnących skorzystać z Sakramentu Pokuty w dni powszednie oraz w niedzielę, aby zaplanowali spowiedź przed Mszą św.
 6. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 17.30.
 7. Przypominamy, że w każdy poniedziałek od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św. trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu, a w piątek o godz. 15.00 modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 8. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiary przekazane na utrzymanie naszego kościoła parafialnego. Bóg zapłać!
 9. Zachęcamy do nabycia i lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
11 czerwca 2023

X Niedziela Zwykła

 1. Zapraszamy dziś na Modlitwę Uwielbienia po wieczornej Mszy św.
 2. W najbliższy wtorek 13 czerwca Nabożeństwo Fatimskie połączone z Nabożeństwem Czerwcowym. Rozpoczynamy Modlitwą Różańcową w naszym kościele o godz. 17.15.
 3. Przypominamy, że Nabożeństwa Czerwcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.
 4. Zachęcamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w każdy poniedziałek od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św.
 5. Przez całą oktawę Bożego Ciała codziennie po Mszy św. wieczornej prowadzimy Procesję Eucharystyczną z naszego kościoła do kaplicy Sióstr przy ul. Paprociowej.
 6. W najbliższy czwartek 15 czerwca, na zakończenie oktawy Bożego Ciała po Mszy św. porannej i wieczornej będziemy sprawować obrzęd poświęcenia wianków.
 7. Piątek 16 czerwca to Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy publicznie odmówią Akt oddania Sercu Pana Jezusa. Z racji Uroczystości, można spożywać pokarmy mięsne.
 8. W niedzielę 18 czerwca zbiórka do puszek na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce.
 9. Ponieważ zbliża się czas wakacyjnych wyjazdów, pragniemy w najbliższą niedzielę 18 czerwca po wszystkich Mszach Świętych dokonać poświęcenia samochodów i wszelkich pojazdów, którymi poruszamy się na co dzień. Będziemy powierzali wszystkich kierowców i użytkowników pojazdów opiece św. Krzysztofa i Świętych Patronów, szczególnie w okresie wyjazdów wakacyjnych.
 10. Informujemy, że od niedzieli 25 czerwca przechodzimy na czas letni odprawiania Mszy świętych w niedzielę. Tego dnia nie będzie już Mszy św. o godz. 13.00. Przypominamy, że przez lipiec i sierpień nie ma Mszy św. o godz. 13.00 a chrzty będą udzielane dzieciom na Mszy św. o godz. 11.30 (w I i III niedzielę miesiąca).
 11. W minionym tygodniu zakończyły się prace związane z oczyszczeniem, naprawą i impregnacją elewacji kamiennej naszego kościoła. Przy okazji została oczyszczona elewacja plebanii, dach kościoła z nalotu roślinnego oraz kostka wokół kościoła. Dziękujemy wszystkim osobom, które w piątek i sobotę pomogły nam w porządkowaniu kościoła i terenu wokół po pracach remontowych. Bóg zapłać!
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
4 czerwca 2023

Niedziela Świętej Trójcy

 1. Zapraszamy dziś Kółka Różańcowe na ostanie przed wakacjami spotkanie o godz. 16.30 w kościele. W trakcie spotkania jest przewidziana konferencja, modlitwa różańcowa i nabożeństwo czerwcowe.
 2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Świątyni Opatrzności Bożej.
 3. Siostra Ewa zaprasza Bielanki i dziewczynki, które chciałyby sypać kwiaty podczas Procesji Bożego Ciała (zaproszenie jest skierowane szczególnie do dziewczynek, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św.) na spotkanie i próbę dziś po Mszy św. o godz. 11.30.
 4. Przypominamy, że dzisiejszą Uroczystością Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej.
 5. W najbliższy czwartek 8 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 i 13.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszymy w procesji do 4 ołtarzy. Procesja wyruszy tradycyjnie ul. Żegańską w kierunku ronda i z powrotem do kaplicy Sióstr przy ul. Paprociowej. Przy 4 ołtarzu zostanie wygłoszona homilia przez księdza Wiktora BĄKA.
 6. Biskup naszej Diecezji udzielił w najbliższy piątek 9 czerwca dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 7. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które są odprawiane w naszym kościele przez wszystkie dni czerwca o godz. 17.30.
 8. W najbliższą niedzielę 11 czerwca Modlitwa Uwielbienia po wieczornej Mszy św.
 9. W najbliższym tygodniu będą kontynuowane prace związane z oczyszczeniem i naprawą elewacji naszego kościoła. Przypominamy, że są to prace na wysokościach, dlatego od porannej do wieczornej Mszy św. może być zamknięty, albo ograniczony dostęp do naszej świątyni. W pilnych sprawach będzie można dostać się na plebanię przez uchyloną bramę wjazdową na parking.
 10. W tym tygodniu przewidujemy zakończenie prac prowadzonych na zewnątrz naszego kościoła. Zapraszamy w sobotę 10 czerwca (od godz. 9.00) wszystkich naszych parafian, którzy chcieliby pomóc w pracach porządkowych na zakończenie remontu.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
28 maja 2023

Zesłanie Ducha Św.

 1. Przypominamy, że w dzisiejszą niedzielę o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. oraz Nabożeństwo majowe (dla uczestników tej Mszy św.) przy figurze Matki Bożej Ostrobramskiej przy Alei Dzieci Polskich (za pętlą autobusu nr 125). Msza święta będzie z intencjami zbiorowymi (intencje można zamawiać w zakrystii kościoła).
 2. Piątek 2 czerwca to I piątek miesiąca. Spowiedź przed i w trakcie Mszy św. porannej i wieczornej. Tego dnia odwiedzimy również chorych naszej parafii z posługą sakramentalną.
 3. Ostanie przed wakacjami spotkanie Kółek Różańcowych odbędzie się w niedzielę 4 czerwca o godz. 16.30 w kościele. Po spotkaniu modlitwa różańcowa i nabożeństwo czerwcowe.
 4. W niedzielę 4 czerwca zbiórka do puszek na potrzeby Świątyni Opatrzności Bożej.
 5. Najbliższa niedziela to Uroczystość Trójcy Najświętszej. Tą Uroczystością kończy się okres Komunii Św. wielkanocnej.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane w naszym kościele przez wszystkie dni czerwca o godz. 17.30.
 7. Zachęcamy do uczestnictwa w ostatnich „majówkach” plenerowych przy kapliczkach na terenie naszej parafii. w najbliższym tygodniu spotykamy się:
  • 29 maja (pon) – Figura Matki Bożej na terenie Ośrodka „Na Przedwiośniu”, ul. Przedwiośnie 1 (za Centrum Zdrowia Dziecka)
  • 30 maja (wt) – Figura Matki Bożej na terenie Domu Sióstr przy ul. Żegańskiej 34
  „Majówki” plenerowe rozpoczynają się o godz. 19.30.
 8. W najbliższym tygodniu w Liturgii Kościoła będziemy przeżywać:
  • w poniedziałek 29 maja - święto NMP Matki Kościoła
  • w czwartek 1 czerwca - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana
 9. Zapraszamy serdecznie dziewczynki (od lat 8), które mają pragnienie sypania kwiatów podczas Procesji Bożego Ciała (szczególnie zapraszamy Bielanki i wszystkie dziewczynki, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św.) na spotkanie z Siostrą Ewą. Spotkanie i próba sypania kwiatów w niedzielę 4 czerwca po Mszy św. o godz. 11.30.
 10. Od najbliższego tygodnia rozpoczynają się prace związane z oczyszczeniem i naprawą elewacji naszego kościoła. Ponieważ są to prace na wysokościach, ze względu na bezpieczeństwo osób przebywających na terenie przykościelnym, od porannej Mszy św. do Mszy wieczornej może być zamknięty, albo ograniczony dostęp do naszej świątyni. Prosimy o zrozumienie i zastosowanie się do zaleceń ekipy wykonującej prace przy kościele.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
21 maja 2023

Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Przypominamy, że w niedzielę 28 maja o godz. 15.00 odprawimy (dodatkową) Mszę św. oraz Nabożeństwo majowe (dla uczestników tej Mszy św.) przy figurze Matki Bożej Ostrobramskiej przy Alei Dzieci Polskich (za pętlą autobusu nr 125). Msza święta będzie z intencjami zbiorowymi (intencje można zamawiać w zakrystii kościoła lub w kancelarii w godzinach urzędowania).
 2. Nabożeństwa Majowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.
 3. Od piątku 19 maja rozpoczęliśmy Nowennę do Ducha Świętego. Zachęcamy do wzięcia udziału w czuwaniu przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę 27 maja. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00, a następnie będziemy modlić się o wylanie darów Ducha Świętego.
 4. Zapraszamy serdecznie dziewczynki (od lat 8), które mają pragnienie sypania kwiatów podczas Procesji Bożego Ciała (szczególnie zapraszamy Bielanki i wszystkie dziewczynki, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św.) na spotkanie z Siostrą Ewą. Spotkanie i próba sypania kwiatów w sobotę 27 maja o godz. 16.45 przed naszym kościołem.
 5. Komendant Komisariatu Warszawa Wawer zaprasza do udziału w debacie społecznej zatytułowanej „Razem bezpieczniej w Wawrze”, która odbędzie się 5 czerwca 2023 r. o godz. 18.00 w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a.
 6. Zachęcamy do uczestnictwa w „majówkach” plenerowych przy krzyżach i kapliczkach naszej parafii. W najbliższym tygodniu spotykamy się:
  • 22 maja (pon) – kapliczka przy Al. Dzieci Polskich (niedaleko ul. Kociszewskich)
  • 23 maja (wt) – krzyż przy ul. Hafciarskiej (obok Ośrodka w „Helenowie”)
  • 25 maja (czw) – Figura Matki Bożej (prywatna posesja przy ul. Czeladniczej 3)
  „Majówki” plenerowe rozpoczynają się o godz. 19.30.
 7. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiary przekazane na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać!
 8. Polecamy lekturę naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
14 maja 2023

VI Niedziela Wielkanocna

 1. Zapraszamy dziś na Modlitwę Uwielbienia po wieczornej Mszy św.
 2. W niedzielę 28 maja o godz. 15.00 odprawimy (dodatkową) Mszę św. oraz Nabożeństwo majowe (dla uczestników tej Mszy św.) przy figurze Matki Bożej Ostrobramskiej przy Al. Dzieci Polskich (za pętlą autobusu nr 125). Msza święta będzie z intencjami zbiorowymi (intencje można zamawiać w zakrystii kościoła lub w kancelarii w godzinach urzędowania).
 3. Zachęcamy do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.
 4. Od piątku 19 maja rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego (w ramach Nabożeństwa Majowego).
 5. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypominamy, że kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.
 6. Zapraszamy odpowiedzialnych wspólnot i grup działających przy naszej parafii, a także przedstawicielki Sióstr Zakonnych z naszej parafii na spotkanie w kościele w najbliższy piątek 19 maja po wieczornej Mszy św. (około godz. 18.45). Spotkanie będzie dotyczyło przygotowań przed Uroczystością Bożego Ciała. Wszystkich naszych parafian, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie ołtarzy na tę Uroczystość zapraszamy do współpracy.
 7. Zachęcamy do uczestnictwa w „majówkach” plenerowych przy krzyżach i kapliczkach. W najbliższym tygodniu spotykamy się:
  • 15 maja (pon) – krzyż przy przejeździe kolejowym (ul. Patriotów)
  • 16 maja (wt) – kapliczka nadrzewna w lesie za szpitalem (Trakt Napoleoński)
  • 18 maja (czw) – kapliczka przy ul. Zorzy (między ulicami Perzową a Ślazową)

  „Majówki” plenerowe rozpoczynają się o godz. 19.30.
 8. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiary przekazane na utrzymanie naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać!
 9. Polecamy lekturę naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
7 maja 2023

V Niedziela Wielkanocna

 1. Zapraszamy dziś Kółka Różańcowe na spotkanie w kościele o godz. 16.30. Po spotkaniu Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Modlitwa Różańcowa i Nabożeństwo Majowe.
 2. Przypominamy, że Nabożeństwa Majowe odprawiane są w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.
 3. W najbliższą sobotę 13 maja dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Św. Polecamy dzieci, Ich Rodziców oraz bliskich modlitwie wszystkich parafian.
 4. Również w sobotę 13 maja Nabożeństwo Fatimskie. Spotkanie modlitewne w naszej świątyni rozpoczynamy o godz. 17.15 modlitwą Różańcową.
 5. Zapraszamy w niedzielę 14 maja na Modlitwę Uwielbienia po wieczornej Mszy św.
 6. Taca z niedzieli 14 maja przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium Duchownego naszej Diecezji.
 7. W liturgii Kościoła wspominamy w poniedziałek 8 maja św. Stanisława (Biskupa, męczennika, głównego patrona Polski) a w sobotę 13 maja NMP Łaskawą (Patronkę Stolicy).
 8. Zachęcamy do uczestnictwa w „majówkach” plenerowych przy krzyżach i kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii. W najbliższym tygodniu spotykamy się:
  • 8 maja (pon) – kapliczka przy Szpitalu na Bursztynowej
  • 9 maja (wt) – kapliczka obok Domu Sióstr Salezjanek przy ul. Gruszy
  • 11 maja (czw) – krzyż przy ul. Rogatkowej
  „Majówki” plenerowe rozpoczynają się w tym tygodniu o godz. 19.30.
 9. Zachęcamy do lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
30 kwietnia 2023

IV Niedziela Wielkanocna

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.
 2. W najbliższy poniedziałek 1 maja i środę 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 3. W środę 3 maja będziemy przeżywać Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 18.00. Tego dnia zapraszamy maturzystów, którzy od 4 maja rozpoczynają zmagania na egzaminach maturalnych, na Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30. Będziemy polecać ich opiece Matki Bożej i prosić o światło Ducha św. na czas egzaminów.
 4. Piątek 5 maja to I piątek miesiąca. Spowiedź przed i w trakcie Mszy św. porannej i wieczornej. Tego dnia odwiedzimy chorych naszej parafii z posługą sakramentalną.
 5. W niedzielę 7 maja spotkanie Kółek Różańcowych w kościele o godz. 16.30. Po spotkaniu Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Modlitwa Różańcowa i Nabożeństwo Majowe.
 6. W sobotę 13 maja dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Św. Polecamy dzieci, Ich Rodziców oraz bliskich modlitwie wszystkich parafian.
 7. Zachęcamy do uczestnictwa w „majówkach” przy krzyżach i kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii. W najbliższym tygodniu spotykamy się:
  • 1 maja (pon) – kapliczka przy ul. Maciejowickiej
  • 2 maja (wt) – krzyż przy ul. Żegańskiej (obok bloku nr 29)
  • 4 maja (czw) – krzyż obok Urzędu Gminy
  „Majówki” rozpoczynają się o godz. 20.00.
 8. Polecamy lekturę naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
23 kwietnia 2023

III Niedziela Wielkanocna

 1. W poniedziałek 24 kwietnia wspominamy w liturgii św. Wojciech Biskupa, głównego patrona Polski. Msze w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.
 2. Wszystkim wyjeżdżającym 29 kwietnia na pielgrzymkę parafialną do Sanktuariów w Skępem oraz Oborach przypominamy, że wyjazd sprzed naszego kościoła o godz. 6.00.
 3. Polecamy lekturę naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
16 kwietnia 2023

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Przypominamy, że w dzisiejszą Niedzielę zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. w Godzinie Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 z intencjami zbiorowymi (intencje możemy zamówić w zakrystii kościoła).
 2. W dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum.
 3. W sobotę 29 kwietnia, pragniemy zorganizować jednodniową autokarową pielgrzymkę do trzech miejsc: sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Skępe, sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach oraz na tamę we Włocławku do miejsca śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Wyjazd sprzed naszego kościoła o godz. 6.00. Koszt wyjazdu to 100 zł (w tym: transport, ubezpieczenie, opłaty parkingowe oraz ofiary na utrzymanie zwiedzanych miejsc). Zgłoszenia przyjmuje ks. Albert. Zapraszamy serdecznie.
 4. Polecamy lekturę naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
9 kwietnia 2023

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości Triduum Paschalnego:
  • Osobom, które pomogły przygotować dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  • Wszystkim, którzy przygotowali Liturgię Triduum Paschalnego i Rezurekcji: Asyście liturgicznej, Scholi, Zespołowi muzycznemu.
   Bóg zapłać!
 2. Słowa podziękowania składamy Paniom i Panom z Kółek Różańcowych i Koła Radia Maryja za przygotowanie i rozprowadzenie palemek w Niedzielę Palmową, a także tym, którzy zechcieli palemki nabyć.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych jak w każdą Niedzielę.
 4. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy codziennie o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 5. W najbliższą niedzielę 16 kwietnia (Niedziela Miłosierdzia Bożego) odprawimy dodatkową Mszę św. w Godzinie Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 z intencjami zbiorowymi.
 6. Wszystkim naszym Parafianom, oraz gościom, którzy zawitali do naszej parafii składamy najlepsze życzenia wielkanocne. Niech Chrystus Zmartwychwstały wszystkim nam błogosławi!
2 kwietnia 2023

Niedziela Palmowa

 1. Dziś 2 kwietnia wspominamy rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Zapraszamy do kościoła na godz. 16.15 na wspólny Różaniec prowadzony przez Członków Żywego Różańca z naszej parafii. Matce Bożej będziemy polecać sprawy naszej Ojczyzny oraz modlić się o poszanowanie naszych najświętszych wartości.
 2. Zapraszamy na ostatnie Gorzkie Żale z nauką Pasyjną odprawiane dziś w naszej świątyni o godz. 17.00.
 3. Niedzielą Palmową wkraczamy w obchody Wielkiego Tygodnia.
  Zapraszamy do przeżywania tego czasu uczestnicząc w Misterium Paschalnym w naszym kościele. Nabożeństwa w Wielkim Tygodniu:
  • Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej, godz. 18.00.
  • Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej, godz. 18.00 (ofiary na tacę z tego dnia przeznaczone są na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie).
  • Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej, godz. 19.30.
  • Niedziela Zmartwychwstania – Rezurekcja z procesją, którą rozpoczynany w kaplicy Sióstr przy ul. Paprociowej (godz. 6.00).
  • Adoracja w Ciemnicy (w Wielki Piątek) oraz przy Grobie Pańskim (w Wielką Sobotę) od godz. 8.00.
 4. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 16.00.
  Błogosławieństwo pokarmów będzie się odbywało co 20 minut (czyli 9.00, 9.20, 9.40, 10.00, itd.) na zewnątrz kościoła na terenie parkingu przykościelnego (parking będzie wyłączony z użytkowania przez pojazdy).
 5. Przy okazji błogosławieństwa pokarmów, będzie można zaopatrzyć się w wodę święconą (składane ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki).
 6. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
  Zapraszamy codziennie o godz. 15.00 na wspólne odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego.
 7. Wielki Piątek 7 kwietnia to I Piątek Miesiąca. Tego dnia odwiedzimy chorych naszej parafii z posługą sakramentalną.
 8. Przypominamy, że w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę nie ma w naszym kościele Mszy św. o godz. 7.00. w te dni zapraszamy rano na modlitwę w Ciemnicy (Wielki Piątek) i przy Grobie Pana Jezusa (Wielka Sobota) od godz. 8.00.
 9. Informujemy, że w Niedzielę Zmartwychwstania nie ma Mszy o godz. 7.00 (pozostałe Msze wg porządku niedzielnego). W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy świętych jak w każdą Niedzielę.
 10. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego (16 kwietnia) w naszym kościele zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. z intencjami zbiorowymi o godz. 15.00 (w Godzinie Miłosierdzia). Intencje można zamawiać w zakrystii kościoła.
 11. Kancelaria w Wielkim Tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek (16.30-17.30) i środę (8.00-9.00). w Wielki Czwartek nie przewidujemy dyżuru w kancelarii.
 12. W Wielki Wtorek 4 kwietnia przewidujemy wieczorny dyżur w konfesjonale. Spowiadać będziemy od godz. 18.30 do godz. 21.00.
  Jednocześnie informujemy, że nie przewidujemy dyżuru w konfesjonale w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę. Prosimy wykorzystać czas na spowiedź do Wielkiej Środy (włącznie).
 13. Przypominamy, że jest już gotowy kalendarz intencji Mszy świętych na okres od lipca do grudnia 2023 r.
 14. Zachęcamy do nabywania naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy” oraz do wzięcia bezpłatnej gazety poświęconej św. Janowi Pawłowi II.
26 marca 2023

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Spotkanie Kółek Różańcowych w najbliższą niedzielę 2 kwietnia o godz. 16.15 w kościele.
 2. Gorzkie Żale z nauką pasyjną dziś o godz. 17.00.
 3. W piątek 31 marca przejdziemy Drogą Krzyżową ulicami Międzylesia. Zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00. Po Mszy św. około godz. 19.00 wyruszymy ulicą Bursztynową w kierunku Szpitala Specjalistycznego. Następnie ulicą Pożaryskiego i Żegańską wrócimy do kościoła. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele. Prosimy o zabranie ze sobą świec i pochodni.
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie Palm na wszystkich Mszach Św. Przypominamy, że w Niedzielę Palmową przed kościołem będzie można nabyć palmy wykonane przez naszych parafian. Dochód będzie przeznaczony na cele parafialne.
 5. Informujemy, że kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna w ograniczonym zakresie. Dlatego prosimy o wcześniejsze załatwianie wszelkich spraw kancelaryjnych.
 6. Cieszymy się z licznego uczestnictwa naszych parafian w nocnej Drodze Krzyżowej, która odbyła się w miniony piątek. Przeszliśmy trasę z naszego kościoła do Świątyni Opatrzności Bożej na Warszawskim Wilanowie. Bóg zapłać za wspólną modlitwę i przeżycia duchowe.
 7. Jest już gotowy kalendarz intencji Mszy świętych na okres od lipca do grudnia 2023 r.
 8. Zachęcamy do nabywania naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
19 marca 2023

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17.00.
 2. Jak już wcześniej informowaliśmy w najbliższy piątek 24 marca pragniemy przejść Nocną Drogę Krzyżową z naszego kościoła do Świątyni Opatrzności Bożej na Warszawskim Wilanowie (około 20 km). Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00. Około godz. 19.00 wyruszamy do Parafii Dobrego Pasterza przy ul. Przewodowej (Miedzeszyn), aby wspólnie o godz. 21.00 wyruszyć do Świątyni Opatrzności Bożej.
  Tego dnia Droga Krzyżowa dla Młodzieży i Dorosłych w naszej świątyni rozpocznie się po godz. 19.00.
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Międzylesia odbędzie się 31 marca 2023 r. po wieczornej Mszy św. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci.
 4. Informujemy, że w Niedzielę Palmową 2 kwietnia (jak to miało miejsce w latach ubiegłych), będzie można nabyć przed kościołem palmy wykonane przez naszych parafian.
 5. W poniedziałek 20 marca wspominamy w liturgii Kościoła św. Józefa. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00.
 6. W najbliższą sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
 7. Są jeszcze wolne intencje w najbliższych tygodniach. Osoby pragnące zamówić Mszę św. zapraszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 8. Od najbliższej soboty 25 marca będziemy przyjmować intencje Mszy św. na II półrocze 2023 r. (od lipca do grudnia). Wszystkich chętnych zapraszamy do zakrystii kościoła (dyżur w godzinach 15.00 - 17.00).
 9. Zachęcamy do czytania naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
12 marca 2023

III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Modlitwa Uwielbienia w naszym kościele dziś po wieczornej Mszy św.
 2. Od poniedziałku 13 marca rozpoczynają się w naszym kościele rekolekcje szkolne. Poprowadzi je dla dzieci i młodzieży ks. Łukasz STASZAK (kapłan, który pracował w naszej parafii). Szczegółowy plan został umieszczony w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.
 3. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych:
  • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane w piątki: 17.15 dla Dzieci i Ich Rodziców, po wieczornej Mszy św. (około 18.45) dla Dorosłych
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną, jest sprawowane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00
 4. Rozpoczęły się próby Scholi przed Wigilią Paschalną. Zapraszamy młodzież do udziału w przygotowaniu oprawy muzycznej tej Uroczystej Mszy św. Zaproszenie jest skierowane do osób śpiewających, jak i grających na instrumentach muzycznych. Próby odbywają się w niedzielę w naszym kościele (początek godz. 19.00). W dniu dzisiejszym próba rozpocznie się po Modlitwie Uwielbienia (około godz. 20.00).
 5. Dziękujemy za ofiary składane z przeznaczeniem na potrzeby naszego kościoła parafialnego. Bóg zapłać!
 6. Polecamy lekturę naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
5 marca 2023

II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Szczegółowy program ćwiczeń rekolekcyjnych znajdziemy w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do uczestnictwa w tych ćwiczeniach duchowych.
 2. Z racji rozpoczynających się dziś Rekolekcji parafialnych nie będzie spotkania Kółek Różańcowych. Zapraszamy Członków Żywego Różańca na Gorzkie Żale z nauką pasyjną oraz nauki rekolekcyjne.
 3. Dziś po Mszach będą zbierane ofiary do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.
 4. Przypominamy o Nabożeństwach Wielkopostnych w naszym kościele:
  • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane w piątki: 17.15 dla Dzieci i Ich Rodziców, po wieczornej Mszy św. (około 18.45) dla Dorosłych
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną, jest sprawowane w każdą niedzielę Wielkiego Postu o  godz. 17.00
 5. Ze względu na trwające w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, kancelaria parafialna w najbliższy poniedziałek 6 marca będzie czynna od 16.30 do 17.00.
 6. Od dzisiejszej niedzieli 5 marca rozpoczynają się próby Scholi przed Wigilią Paschalną. Zapraszamy młodzież do udziału w przygotowaniu oprawy muzycznej tej Uroczystej Mszy św. Zaproszenie jest skierowane do osób śpiewających, jak i grających na instrumentach muzycznych. Próby będą się odbywały w niedzielę, od  godz. 19.00, w kościele.
 7. Modlitwa Uwielbienia w naszym kościele w najbliższą niedzielę 12 marca po wieczornej Mszy św.
 8. Dziękujemy za ofiary składane z przeznaczeniem na potrzeby naszego kościoła parafialnego. Bóg zapłać!
 9. Polecamy lekturę naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
26 lutego 2023

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, które należą do tradycyjnych nabożeństw wielkopostnych.
  • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym kościele w piątki: godz. 17.15 dla dzieci a po wieczornej Mszy św.(około 18.45) dla młodzieży i dorosłych.
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną w każdą niedzielę Wielkiego Postu o  godz. 17.00.
 2. Najbliższy piątek 3 marca to I Piątek Miesiąca. Spowiedź przed Mszą św. poranną i wieczorną. Tego dnia odwiedzimy chorych naszej parafii z posługą sakramentalną.
 3. Od niedzieli 5 marca rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Wojciech JURKOWSKI (Pallotyn). Szczegółowy program ćwiczeń rekolekcyjnych znajdziemy w gablocie przed kościołem lub na stronie internetowej parafii.
 4. Z racji rozpoczynających się Rekolekcji parafialnych nie będzie spotkania Kółek Różańcowych. Zapraszamy Członków Żywego Różańca na Gorzkie Żale z nauką pasyjną oraz nauki rekolekcyjne.
 5. Przypominamy o poniedziałkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu (od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św.).
 6. Dziękujemy za ofiary składane z przeznaczeniem na potrzeby naszego kościoła parafialnego. Bóg zapłać!
 7. Polecamy lekturę naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
18 lutego 2023

VII Niedziela Zwykła

 1. Najbliższa środa 22 lutego, to Środa Popielcowa. W tym dniu na znak rozpoczęcia przez nas pokuty, nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze św. w naszym kościele o  godz. 7.00, 10.00, 18.00 i dodatkowo o  godz. 19.30. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.
 2. Środą Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali należą do tradycyjnych nabożeństw tego okresu liturgicznego. Ich treścią jest Męka Jezusa Chrystusa podjęta dla naszego zbawienia. Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym kościele w piątki:
  o  godz. 17.15 dla dzieci a po wieczornej Mszy św.(około 18.45) dla młodzieży i dorosłych.
  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną w każdą niedzielę Wielkiego Postu o  godz. 17.00.
 3. Już po raz 13 w naszej parafii będziemy rozważać 24 Godziny Męki Pana Jezusa przez cały okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową o  godz. 7.00 będzie odprawiona Msza św. w tej intencji. Więcej informacji znajdziemy na plakacie umieszczonym w gablocie przed kościołem oraz w naszej gazetce parafialnej.
 4. Przypominamy o powrocie do stałych godzin urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek i czwartek od 16.30 do 17.30 oraz środa od  godz. 8.00 do 9.00.
 5. Zapraszamy na poniedziałkową Adorację Najświętszego Sakramentu (od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św.).
 6. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Bardzo dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, życzliwość, gościnność oraz ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!
 7. Wszystkim wyjeżdżającym na ferie zimowe życzymy udanego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.
12 lutego 2023

VI Niedziela Zwykła

 1. Od poniedziałkowego poranka, 6 lutego, z niepokojem wsłuchujemy się w komunikaty medialne dotyczące trzęsienia ziemi, które nawiedziło Turcję i Syrię. Śledzimy informacje dotyczące wstrząsów wtórnych, wzrastającej liczby ofiar, heroicznej akcji ratowniczej. od pierwszej chwili towarzyszymy wszystkim mieszkańcom dotkniętych nieszczęściem terenów naszą modlitwą. Wiele osób indywidualnie podejmuje starania, by spieszyć poszkodowanym z pomocą materialną. Kościół w Polsce, poprzez Caritas Polska, włącza się w tę pomoc i pragnie wesprzeć nią najbardziej potrzebujących. Dlatego w dzisiejszą niedzielę, 12 lutego, we wszystkich parafiach i ośrodkach duszpasterskich naszej diecezji odbędą się zbiórki do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło rejony Turcji i Syrii.
 2. Już po raz 13 w naszej parafii będziemy rozważać 24 Godziny Meki Pana Jezusa przez cały okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową o  godz. 7.00 będzie odprawiona Msza św. w tej intencji. Więcej informacji znajdziemy na plakacie umieszczonym w gablocie przed kościołem oraz w naszej gazetce parafialnej.
 3. Informujemy o powrocie do stałych godzin urzędowania kancelarii parafialnej: poniedziałek i czwartek od 16.30 do 17.30 oraz środa od  godz. 8.00 do 9.00.
 4. Wraca również do grafiku poniedziałkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu (od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św.).
 5. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w dniu wczorajszym pomogli w pracach remontowych Sali nad zakrystią. Bóg zapłać!
 6. Szkoła Podstawowa nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. Józefa Horsta mieszcząca się przy ul. Pożaryskiego 2 zaprasza 2 marca 2023 r. w  godz. 17.00-19.00 na Dzień Otwarty.
 7. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Bardzo dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, życzliwość, gościnność oraz ofiary złożone na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!
 8. Wszystkim wyjeżdżającym na ferie zimowe życzymy udanego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.
5 lutego 2023

V Niedziela Zwykła

 1. Spotkanie Kółek Różańcowych dziś o  godz. 16.30 wnaszej świątyni. po spotkaniu konferencja, Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
 2. Zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia dziś po wieczornej Mszy św.
 3. 10 lutego przypada 3 rocznica tragicznej śmierci naszych parafianek, które zginęły w wypadku w górach. Msza św. w int. Ś. P. Katarzyny JUCHNIEWICZ i Jej córek Wiktorii i Klary odbędzie się w naszym kościele w najbliższy sobotę 11 lutego o  godz. 18.00.
 4. Sobota 11 lutego to wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i obchodzony w Kościele Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy tego dnia na Mszę św. o  godz. 10.00, podczas której będziemy modlić się za osoby chore i cierpiące. Udzielimy również osobom cierpiącym na dolegliwości fizyczne i duchowe Sakramentu Namaszczenia Chorych.
 5. W najbliższą niedzielę 12 lutego odbędzie się zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy szczególnie nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
 7. Kontynuujemy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską (kolędę). Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas z wizytą kolędową w swoich domach i mieszkaniach. Dziękujemy za życzliwość, poczęstunek i ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać!
  Ponieważ zbliżamy się do końca kolędy, dlatego prosimy osoby, które w wyznaczonym terminie nie mogły spotkać się z kapłanami (a mają takie życzenie) o zgłaszanie się do zakrystii i umówienie się z księżmi na dodatkową kolędę.
  Dodatkowa kolęda będzie realizowana w dniu 11 lutego 2023 r. (sobota) od  godz. 11.00.
 8. Do 11 lutego (włącznie) kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i środy w  godz. 8.00–9.00 oraz w soboty w  godz. 17.00-18.00. od 13 lutego wracamy do stałego układu dyżurów w kancelarii (poniedziałek i czwartek 16.30-17.30 i środa 8.00-9.00).

  Plan wizyty duszpasterskiej na ostatni tydzień kolędy:
  • 6 lutego (pn) – ul. Bielszowicka, (Bloki) ul. Żegańska 38 i 38A. Początek kolędy na ul. Bielszowickiej (2 księży – jeden rozpocznie od numerów niższych, drugi od wyższych) następnie bloki przy Żegańskiej 38 i 38A.
  • 7 lutego (wt) – ul. Życzyńska, ul. Wodyńska, ul. Turkusowa. Jeden kapłan rozpocznie na ul. Wodyńskiej i przejdzie na Życzyńską. Drugi na ul. Turkusowej (początek od strony lasu).
  • 8 lutego (śr) – ul. Bursztynowa, ul. Bławatków, ul. Paprociowa, (Blok) ul. Żegańska 31. Jeden kapłan rozpocznie na ul. Bursztynowej (od strony Szpitala). Drugi ul. Paprociowa i Bławatków. na końcu Blok przy ul. Żegańskiej 31.
  • 9 lutego (czw) – ul. Żegańska od nr 33 do 50, Al. Dzieci Polskich (od nr początkowych do numeru domu 43 włącznie), (Blok) ul. Żegańska 29. Jeden kapłan rozpocznie kolędę przy Alei Dzieci Polskich 43 i będzie szedł w kierunku kościoła odwiedzając domy z numerami parzystymi i nieparzystymi, następnie ul. Żegańska z numerami parzystymi i nieparzystymi. Drugi ksiądz od 16.00 będzie odwiedzał parafian w bloku przy ul. Żegańskiej 29.
  • 10 lutego (pt) – (Bloki) ul. Żegańska, 38 BCDEFG.
  • 11 lutego (so) – KOLĘDA na ZGŁOSZENIE (od godz. 11.00)

  Wizytę duszpasterską w zwykłe dni rozpoczynamy od  godz. 16.00, a w sobotę od  godz. 9.00. Informujemy, że w czasie trwania kolędy (od 27 grudnia) kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i środy w  godz. 8.00–9.00 oraz w soboty w  godz. 17.00-18.00. Zmiany w godzinach urzędowania kancelarii przewidziane są tylko na czas trwania kolędy.
29 stycznia 2023

IV Niedziela Zwykła

 1. W czwartek 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego (w naszej tradycji znane jako Święto Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. w naszym kościele o  godz. 7.00, 10.00 i 18.00.
  • Taca ze święta Ofiarowania Pańskiego jest przeznaczona na zakony klauzurowe.
  • Wraz ze Świętem Matki Bożej Gromnicznej kończy się czas śpiewania kolęd. To również czas uprzątania choinek, ozdób świątecznych i Bożonarodzeniowych szopek.
 2. W piątek 3 lutego wspominamy w liturgii św. Błażeja (patrona od chorób gardła). na zakończenie Mszy św. porannej i wieczornej odbędzie się obrzęd specjalnego błogosławieństwa świecami.
 3. Najbliższy piątek 3 lutego to I piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą poranną i wieczorną. Tego dnia, jak w każdy I piątek, odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 4. Zapraszamy Kółka Różańcowe na spotkanie w niedzielę 5 lutego na  godz. 16.30 do naszej świątyni. po spotkaniu Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
 5. W niedzielę 5 lutego o  godz. 11.30 będzie sprawowana Msza św. w 17 rocznicę powstania Różańca Rodziców.
 6. Zapraszamy w niedzielę 5 lutego na Modlitwę Uwielbienia (po wieczornej Mszy św.).
 7. Zachęcamy do nabywania i czytania naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.
 8. Kontynuujemy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską (kolędę). Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas z wizytą kolędową w swoich domach i mieszkaniach. Dziękujemy za życzliwość, poczęstunek i ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać!
 9. W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i środy w  godz. 8.00–9.00 oraz w soboty w  godz. 17.00-18.00.

  Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy czas:
  • 30 stycznia (pn) – (Blok) ul. Dzięcieliny 15 oraz domy jednorodzinne przy ul. Dzięcieliny. Początek kolędy w bloku nr 15 a następnie domy przy Dzięcieliny.
  • 31 stycznia (wt) – ul. Jemiołowa, ul. Porostowa, ul. Jelenia, (Blok) ul. Dzięcieliny 3. Jeden kapłan rozpocznie kolędę w bloku przy Dzięcieliny 3; drugi ul. Jelenia, Jemiołowa, Porostowa.
  • 1 lutego (śr) – ul. Dzidka Warszawiaka, (Blok) ul. Dzięcieliny 5 A, B, C, D, E.
  • 2 lutego (czw) – ul. Kossakowskiego, ul. Czarnołęcka. Jeden kapłan na ul. Kossakowskiedo, drugi na ul. Czarnołęckiej (początek od kanałku).
  • 3 lutego (pt) – ul. Obiegowa, (Blok) ul. Celestynowska 3. Początek kolędy na ul. Obiegowej od stronu kanałku (jeden kapłan numery parzyste, drugi nieparzyste), następnie blok przy Celestynowskiej 3.
  • 4 lutego (so) – ul. Kociszewskich, Al. Dzieci Polskich (od nr domu 51 do końcowych numerów). Jeden kapłan rozpocznie na ul. Kociszewskich od numerów niższych, potem przejdzie na Aleję Dzieci Polskich (numery parzyste). Drugi rozpocznie w Alei Dzieci Polskich (numery nieparzyste, od strony Starej Miłosnej).
  • 6 lutego (pn) – ul. Bielszowicka, (Bloki) ul. Żegańska 38 i 38A. Początek kolędy na ul. Bielszowickiej (2 księży – jeden rozpocznie od numerów niższych, drugi od wyższych) następnie bloki przy Żegańskiej 38 i 38A.

  Wizytę duszpasterską w zwykłe dni rozpoczynamy od  godz. 16.00, a w sobotę od  godz. 9.00. Informujemy, że w czasie trwania kolędy (od 27 grudnia) kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i środy w  godz. 8.00–9.00 oraz w soboty w  godz. 17.00-18.00. Zmiany w godzinach urzędowania kancelarii przewidziane są tylko na czas trwania kolędy.
22 stycznia 2023

III Niedziela Zwykła

 1. Dnia 27 grudnia rozpoczęliśmy w naszej parafii Wizytę Duszpasterską (kolędę). Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas z wizytą kolędową w swoich domach i mieszkaniach. Dziękujemy za życzliwość, poczęstunek i ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać!
  Prosimy także nowych mieszkańców naszej parafii, którzy zasiedlili nowe domy, nowe bloki, a gdzie do tej pory nie było jeszcze kolędy, aby zgłosić chęć takiej wizyty u kapłanów w zakrystii lub kancelarii.
 2. W czasie trwania kolędy (od 27 grudnia) kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i środy w  godz. 8.00–9.00 oraz w soboty w  godz. 17.00-18.00.

  Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy czas:
  • 23 stycznia (pn) – (Bloki) ul. Kożuchowska 7 i 7 A (dwóch księży). Początek kolędy w bloku nr 7 a następnie nr 7A.
  • 24 stycznia (wt) – ul. Celofanowa, ul. Hafciarska (1 kapłan, początek na ul. Celofanowej od strony Anina, a potem ul. Hafciarska numery początkowe); drugi ksiądz ul. Hafciarska (rozpocznie od numerów końcowych) i ul. Skowronkowa.
  • 25 stycznia (śr) – Helenów, ul. Smardzewska 8 (Bloki B, C, D), domy przy ul. Smardzewskiej.
  • 26 stycznia (czw) – domy przy ul. Pożaryskiego (do ronda) (Blok) ul. Pożaryskiego 25, (Bloki) ul. Żegańska 32, 32A. Początek kolędy na ul. Pożaryskiego i blok nr 25, a następnie Bloki przy Żegańskiej 32 i 32A.
  • 27 stycznia (pt) – ul. Czeladnicza. Początek kolędy od strony Helenowa (jeden kapłan numery parzyste, drugi nieparzyste).
  • 28 stycznia (so) – (KACZY DÓŁ): ul. Konopna, ul. Kaczy Dół, ul. Czatów, ul. Daliowa, ul. Rosnąca, ul. Jaskrów. Jeden kapłan rozpocznie na ul. Konopnej (od strony ul. Hafciarskiej), następnie ul. Rosnąca i ul. Jaskrów; drugi ksiądz rozpocznie wizytę na ul. Czatów od strony ul. Pożaryskiego, następnie ul. Daliowa i Kaczy Dół.
  • 30 stycznia (pn) – (Blok) ul. Dzięcieliny 15 oraz domy jednorodzinne przy ul. Dzięcieliny. Początek kolędy w bloku nr 15 a następnie domy przy Dzięcieliny.
  • 31 stycznia (wt) – ul. Jemiołowa, ul. Porostowa, ul. Jelenia, (Blok) ul. Dzięcieliny 3. Jeden kapłan rozpocznie kolędę w bloku przy Dzięcieliny 3; drugi ul. Jelenia, Jemiołowa, Porostowa.

  Wizytę duszpasterską w zwykłe dni rozpoczynamy od  godz. 16.00, a w sobotę od  godz. 9.00. Informujemy, że w czasie trwania kolędy (od 27 grudnia) kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i środy w  godz. 8.00–9.00 oraz w soboty w  godz. 17.00-18.00. Zmiany w godzinach urzędowania kancelarii przewidziane są tylko na czas trwania kolędy.
15 stycznia 2023

II Niedziela Zwykła

 1. Od 27 grudnia trwa w naszej parafii Wizyta Duszpasterska (kolęda). Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas z wizytą kolędową w swoich domach i mieszkaniach. Dziękujemy za życzliwość, poczęstunek i ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać!
  Prosimy także nowych mieszkańców naszej parafii, którzy zasiedlili nowe domy, nowe bloki, a gdzie do tej pory nie było jeszcze kolędy, aby zgłosić chęć takiej wizyty u kapłanów w zakrystii lub kancelarii.
 2. Informujemy, że w czasie trwania kolędy (od 27 grudnia) kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki i środy w  godz. 8.00–9.00 oraz w soboty w  godz. 17.00-18.00.

  Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy czas:
  • 16 stycznia (pn) – ul. Łańcucka (jeden kapłan); ul. Jeżynowa i Modrzykowa (drugi ksiądz, początek na Modrzykowej, następnie Jeżynowa).
  • 17 stycznia (wt) – ul. Patriotów (numery nieparzyste i parzyste) 1 kapłan (początek od ul. Odeskiej), ul. Dworcowa, ul. Kolarska, Blok przy ul. Kożuchowskiej 11 (osoby, które zgłosiły chęć kolędy), 1 kapłan (początek ul. Dworcowa od ronda, następnie Kolarska i blok przy Kożuchowskiej).
  • 18 stycznia (śr) – ul. Pilawska, Pożaryskiego 2 (szkoła), Michalińska, Świebodzińska, Krupnicza 1-20, Mniszka, Fuksji (1 kapłan); ul. Krupnicza (blok nr 15), drugi ksiądz.
  • 19 stycznia (czw) – ul. Marecka, ul. Kożuchowska (domki), ul. Maciejowicka.
  • 20 stycznia (pt) – ul. Żegańska (od torów do ronda przy ul. Pożaryskiego), (Bloki) ul. Żegańska 6 i Żegańska 14, jeden kapłan, (Bloki) ul. Żegańska 28, 28A, 30, 30A (drugi ksiądz).
  • 21 stycznia (so) – WIŚNIOWA GÓRA, ul. Trzykrotki, Ślazowa, Perzowa, Barwinkowa, Piołunowa, Dzięgielowa, Ostów, Bylicowa, Mchów, Wisienki.
  • 23 stycznia (pn) – (Bloki) ul. Kożuchowska 7 i 7 A (dwóch księży).

  Wizytę duszpasterską w zwykłe dni rozpoczynamy od  godz. 16.00, a w sobotę od  godz. 9.00.
  Plan kolędy znajdziemy na stronie internetowej parafii, lub wywieszony w gablocie przed kościołem.
8 stycznia 2023

Święto Chrztu Pańskiego

 1. Zapraszamy dziś Kółka Różańcowe na spotkanie w kościele o  godz. 16.30. po spotkaniu Konferencja, Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
 2. W dzisiejszą niedzielę kolędnicy ze Szkoły Podstawowej nr 138 w Międzylesiu będą kolędować w różnych językach podczas Mszy św. o  godz. 11.30 oraz przeprowadzą zbiórkę pieniężną do puszek po Mszach św. o 10.00, 11.30 i 13.00. Tą zbiórką szkoła nr 138 wspiera akcję charytatywną Caritas "Szkoła szkole w Syrii".
 3. Zapraszamy dziś po wieczornej Mszy św. na modlitwę i wspólne śpiewanie kolęd.
 4. Przypominamy, że na czas trwania kolędy (do odwołania) zawieszamy poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu o  godz. 17.00.
 5. W piątek 13 stycznia w godzinach porannych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. Przypominamy, że odwiedziny zostały przełożone z piątku 6 stycznia.
 6. W dniu 27 grudnia rozpoczęła się Wizyta Duszpasterska (kolęda) w naszej parafii. Bardzo prosimy nowych mieszkańców naszej parafii, którzy zasiedlili nowe domy, nowe bloki, a gdzie do tej pory nie było jeszcze kolędy (a jest taka wola), aby zgłosić to u kapłanów w zakrystii lub kancelarii. Pomoże nam to w zaplanowaniu wizyty duszpasterskiej.
 7. Informujemy, że w czasie trwania kolędy (od 27 grudnia) kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i środy w  godz. 8.00–9.00 oraz w soboty w  godz. 17.00-18.00.
 8. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas z wizytą kolędową w swoich domach i mieszkaniach. Dziękujemy za życzliwość, poczęstunek i ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Bóg zapłać!

  Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy czas:
  • 9 stycznia (pn) – ul. Żonkilowa (1 kapłan, początek od ul. Cylichowskiej); ul. Polarna (drugi ksiądz).
  • 10 stycznia (wt) – ul. Zwoleńska (numery nieparzyste) w tym nowe bloki nr 121 (wizyta u osób, które prosiły o kolędę), jeden kapłan (początek od kanałku od strony Zerznia); ul. Wójcicka i Arktyczna (drugi ksiądz, początek od ul. Arktycznej).
  • 11 stycznia (śr) – ul. Radomszczańska (1 kapłan, początek od ul. Mrówczej); ul. Skandynawska (2 ksiądz, początek od strony Zerznia, od kanałku).
  • 12 stycznia (czw) – ul. Włodzicka i Niebieska (1 kapłan, początek od ul. Zwoleńskiej); ul. Odeska (drugi ksiądz, początek od ul. Patriotów).
  • 13 stycznia (pt) – ul. Rogatkowa (jeden kapłan od strony Anina, drugi od strony Radości).
  • 14 stycznia (so) – ul. Północna (jeden kapłan od strony ul. Zwoleńskiej, drugi od strony lasu, od Sadula).
  • 16 stycznia (pn) – ul. Łańcucka (jeden kapłan); ul. Jeżynowa i Modrzykowa (drugi ksiądz, początek na Modrzykowej, następnie Jeżynowa).

  Wizytę duszpasterską w zwykłe dni rozpoczynamy od  godz. 16.00, a w sobotę od  godz. 9.00. Informujemy, że w czasie trwania kolędy (od 27 grudnia) kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i środy w  godz. 8.00–9.00 oraz w soboty w  godz. 17.00-18.00. Zmiany w godzinach urzędowania kancelarii przewidziane są tylko na czas trwania kolędy.
1 stycznia 2023

Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

 1. Informujemy, że na czas trwania kolędy (do odwołania) zawieszamy poniedziałkowe adoracje Najświętszego Sakramentu o  godz. 17.00.
 2. W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego (Święto Trzech Króli). Podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Poświęconą kredą znaczymy drzwi naszych domów i mieszkań na znak, że mieszka tam chrześcijańska Rodzina. Kreda i kadzidło będą rozprowadzane po Mszach Świętych.
  Taca z Uroczystości Trzech Króli przeznaczona jest na cele misyjne.
 3. Piątek 6 stycznia to także I Piątek Miesiąca, dzień, w którym w godzinach porannych odwiedzamy chorych z posługą sakramentalną. Z racji całodziennych zajęć w kościele, odwiedziny chorych przekładamy z 6 stycznia na piątek 13 stycznia. Ks. Jakub odwiedzi chorych 6 stycznia w godzinach popołudniowych.
 4. Zapraszamy Kółka Różańcowe w niedzielę 8 stycznia na spotkanie w kościele o  godz. 16.30. po spotkaniu Konferencja, Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
 5. W niedzielę 8 stycznia kolędnicy ze Szkoły podstawowej nr 138 w Międzylesiu będą kolędować w różnych językach podczas Mszy św. o  godz. 11.30 oraz przeprowadzą zbiórkę pieniężną do puszek po Mszach św. o 10.00, 11.30 i 13.00. Tą zbiórką szkoła nr wspiera akcję charytatywną Caritas "Szkoła szkole  Syrii".
 6. Tak jak już wcześniej informowaliśmy, od 27 grudnia rozpoczęła się Wizyta Duszpasterska (kolęda)  naszej parafii. Bardzo prosimy nowych mieszkańców naszej parafii, którzy zasiedlili nowe domy, nowe bloki, a gdzie do tej pory nie było jeszcze kolędy (a jest taka wola), aby zgłosić to u kapłanów w zakrystii lub kancelarii. Pomoże nam to w zaplanowaniu wizyty duszpasterskiej.
 7. Informujemy, że w czasie trwania kolędy (od 27 grudnia) kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i środy w  godz. 8.00–9.00 oraz w soboty w  godz. 17.00-18.00.

  Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy czas:
  • 2 stycznia (pn) – ul. Źródlana, ul. Cylichowska (jeden kapłan rozpocznie na ul Źródlanej od Zwoleńskiej; drugi na Cylichowskiej od ul. Mrówczej).
  • 3 stycznia (wt) – ul. Kartonowa, ul. Pomarańczowa (kolęda na obu ulicach rozpocznie się od ul. Tadżyckiej, w kierunku Mrówczej).
  • 4 stycznia (śr) – ul. Tadżycka (1 kapłan), ul. Gruszy (drugi ksiądz, początek od kanałku od strony Zerznia).
  • 5 stycznia (czw) – ul. Mrówcza (2 księży, jeden od strony Radości, drugi od strony Sadula).
  • 7 stycznia (so) – ul. Zwoleńska (numery parzyste). Jeden kapłan od torów kolejowych, drugi od kanałku.
  • 9 stycznia (pn) – ul. Żonkilowa (1 kapłan, początek od strony ul. Cylichowskiej), ul. Polarna (drugi ksiądz).

  Wizytę duszpasterską w zwykłe dni rozpoczynamy od  godz. 16.00, a w sobotę od  godz. 9.00. Informujemy, że w czasie trwania kolędy (od 27 grudnia) kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki i środy w  godz. 8.00–9.00 oraz w soboty w  godz. 17.00-18.00. Zmiany w godzinach urzędowania kancelarii przewidziane są tylko na czas trwania kolędy.
Copyright 2014, All Rights Reserved.
Design provided by Wojciech Kulesza